Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44288.76
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2366.21
0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.94
13.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $238.3
2.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

El Salvador’da Protestocular Bitcoin ATM’si Yaktı!

El Salvador vatandaşları başkanlarına tepki gösteriyor!

Clock
Paylaş
El Salvador’da Protestocular Bitcoin ATM’si Yaktı!

Başkan Nayib Bukele’nin politikalarını protesto eden El Salvador vatandaşları, Bitcoin ATM’si yaktı!

El Salvador hükümeti tarafından kripto para biriminin yasal para birimi haline gelmesinden bu yana ülkede birçok Bitcoin ATM’si kuruldu. Bukele’yi protesto eden eylemciler, bu makinelerin üzerine BTC karşıtı logolar yapıştırdı ve yazılar yazdı.

728×90 muhabbit - El Salvador'da Protestocular Bitcoin ATM'si Yaktı!300x250 muhabbit - El Salvador'da Protestocular Bitcoin ATM'si Yaktı!

San Salvador Belediye Başkanı Mariu Durán, şehir çalışanlarının tehdit edildikten sonra bölgeden çekildiğini ancak kısa bir süre içinde geri dönmeyi planladıklarını söyledi.

Aktarılanlara göre protestocular, bir Bitcoin ATM’si ve Plaza Gerardo Barrios’ta bir dükkanı yakmış.

Yakılan ATM’yi saymazsak, ülkede an itibarıyla 200 adet ATM var. Bildiğiniz gibi El Salvador Bitcoin’i yasal para olarak kabul ettiğinden bu yana ülkedeki ATM sayısını artırıyor.

Fakat Bukele’nin bu kararı, ülkedeki bazı grupların protesto yapmasına sebep oldu. Bitcoin yasası yürürlüğe girmeden önce bile bazı direniş grupları başkent sokaklarında eylem yaptı.

Ülkede yasanın yürürlülüğe girdiği gün, Bitcoin’in fiyatı 43.000 $’a kadar düştü. Bununla birlikte Bukele, düşüşü bir alım fırsatı olarak nitelendirdiğini söyledi ve 150 Bitcoin daha aldığını açıkladı. An itibarıyla Bitcoin 48.000 $ civarından işlem görüyor.

Ülkede Bitcoin Cüzdanı Sıkıntısı Yaşanıyor!

Bildiğiniz gibi Bukele, Chivo isimli bir Bitcoin cüzdanını kullanıma sunacaklarını açıklamıştı ve bu uygulamayı kullanan her vatandaşa 30 $ değerinde Bitcoin hediye edileceğini söylemişti.

El Salvador’da Bitcoin yasasının yürürlüğe girdiği tarihten sonra kullanıma açılan cüzdan, yoğun kullanım sebebi ile bazı sorunlar yaşamıştı.

Bu sorunlarla beraber, Chivo devre dışı bırakıldı ve uygulama indirmeleri de askıya alındı.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalara bakacak olursak, Chivo’nun yaşadığı teknik sorunların %95’i düzeltilmiş. Bukele’nin beklentisine göre uygulama kısa bir süre içinde tam kapasitede çalışacak ve görevini yerine getirecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar