Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44280.72
1.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2371
-0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.84
17.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244
3.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

El Salvadorlular, BTC Satın Almaya Devam Ediyor!

Nayib Bukele, Chivo cüzdanında günde toplam yaklaşık 3 milyon dolar değerinde 24.076 transfer talebi olduğunu söyledi.

Clock
Paylaş
El Salvadorlular, BTC Satın Almaya Devam Ediyor!

El Salvadorluların Bitcoin’i yavaş yavaş benimseye başladığını söyleyebiliriz. Bitcoin’in yükselmesiyle beraber halk, sempati duymaya da başlamış olabilir. Nayib Bukele’nin yaptığı açıklamaya göre Salvadorlular, Bitcoin almak için hazırlık yapıyorlar.

Chivo Cüzdanı’ndan elde edilen bilgilerle beraber Nayib Bukele, Twitter üzerinden yeni bir duyuru gerçekleştirdi.

728×90 muhabbit - El Salvadorlular, BTC Satın Almaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - El Salvadorlular, BTC Satın Almaya Devam Ediyor!

NAYIB BUKELE TWITTER

Duyuruya göre, halk daha fazla BTC almak için Chivo cüzdanlarına dolar transfer ediyor. Bununla birlikte Başkan Bukele, Chivo’nun bir günde 3.069.761 $’a ulaşan 24.076 transfer talebi olduğunu da söyledi.

Bitcoin alan El Salvadorluların yavaş yavaş BTC’yi benimsediğini söyleyebiliriz. Öte yandan El Salvador, halkına komisyon ve vergi indirimleri sunuyor. Böylelikle halk BTC ile işlem yapmak için devlet tarafından teşvik ediliyor.

El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettikten sonra, kendi ülkesine 200’den fazla BTC ATM’si kurdu. Dahası Nayib Bukele, BTC’den elde ettiği karlarla hayvanlar için bir bakım yeri veya hastane diyebileceğimiz bir proje başlatacak.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar