Muhabbit

El Salvador’luların Yüzde 25’i Bitcoin Cüzdanı Kullanıyor!

El Salvador nüfusunun %25’i (1,6 milyon vatandaş) artık Bitcoin cüzdanı kullanıyor!

el salvador

el salvador

El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre; şu anda 1,6 milyon Salvadorlu, yani nüfusun kabaca %25’i Bitcoin (BTC) Chivo cüzdanını kullanıyor.

Nayib Bukele twitter

20 Eylül 2021’de gönderilen “tweet”te Başkan Nayib Bukele şunları söyledi:

1,6 milyon Salvadorlu chivowallet kullanıyor ve bu sayı büyümeye devam ediyor.

Aynı şekilde, El Salvador’da Bitcoin’in halk tarafından kabul görmesinin hızlandığını söyleyebiliriz. El Salvador Başkanı, 17 Eylül 2021 Cuma günü itibarıyla 1,1 milyon Salvadorlu’nun uygulamaya kaydolduğunu bildirdi.

NAYİB BUKELE TWITTER

Bitcoin’in ülkede yalnızca 7 Eylül 2021’den itibaren yasal para birimi olarak kullanıldığını göz önüne alırsak, bu rakamların iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu gelişme, El Salvador nüfusunun neredeyse dörtte birinin sadece programa kaydolarak bankacılığa erişebildiğini gösteriyor.

El Salvador’un BTC Cüzdanı Chivo Ne İşe Yarar?

Nayib Bukele, Chivo Cüzdanını Haziran ayında duyurmuştı. Ayrıca Bukele, vatandaşların ilk kayıt olduklarında 30 dolarlık BTC alabileceklerini söylemişti. Chivo’nun amacı ise bir mobil ödeme sistemi uygulaması gibi günlük bir cüzdan olarak hizmet etmektir.

Birçok Salvadorlu Hala BTC Konusunda Tereddüt Ediyor!

Bir taraftan BTC’yi kabul eden bir kesim varken, öbür tarafta da hiç kabul etmek istemeyen insanlar da mevcut. El Salvador’da birçok vatandaşın hala güven sorunu var. El Salvador’daki çoğu insan görünüşe göre Bitcoin’i düzenli işlemler için kullanmak istemiyor.

20 Eylül tarihinde Başkan Nayib Bukele, yaklaşık 6,7 milyon dolar değerinde 150 bitcoin aldığını açıkladı.

NAYIB BUKELE TWITTER

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version