BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Elon Musk Bitcoin’lerini Satıyor mu?

Acaba Musk neyin peşinde?

Yayın:

-

Elon Musk’ın attığı bir tweet akıllara “Bitcoin’lerini satıyor mu?” sorusunu getirdi.

Son zamanlarda Twitter’ı aşırı aktif bir şekilde kullanan Elon Musk, Twitter’da tüm fiziksel varlıklarını satma planından bahsetti. Peki ya Bitcoin’leri?

Neredeyse bütün fiziksel varlıklarımı satılığa çıkartıyorum, ev tapularımı bile!

Musk, Mayıs Ayına İlginç Tweetler Atarak Başladı

Musk tweetlerinde, corona virüs dolayısıyla nispeten özgürlükleri kısıtlanan insanların özgürlüğüne kavuşması gerektiğinden ve Tesla hisselerinin çok fazla arttığı ile ilgili manipülatif bir tweet atarak, dakikalar içinde hisse senedi fiyatlarının düşüşüne sebep oldu. Bu duruma Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin ise şu yorumu yaptı;

Sanırım Musk, borsaların çok hızlı manipüle edilebilir bir alan olduğunu kanıtlamak istedi, ve bunu başardı.

Geçen yıl şubat’ta Elon Musk elinde sadece 0.25 adet BTC olduğunu açıkladı. Akıllara ilk gelen soru ise Musk acaba Bitcoin’lerini fiziksel bir varlık olarak nitelendiriyor mu? Twitter’dan onlarca kez bu soru Musk’a yöneltildi, fakat konuyla ilgili herhangi tatmin edici bir cevap alınamadı.

Musk, Binlerce Bitcoin Alabilir

Tron (TRX)’in kurucusu Justin Sun, teknoloji gurusuna “Bitcoin satın almasını” tavsiye etti. Ayrıca Hodlonout ise Musk’a satışa çıkaracağı varlıkların satışından sonra elde ettiği geliri kripto para olarak saklayıp saklamayacağını sordu.

Eğer Musk, fiziksel varlıklarını sattıktan sonra tüm servetini kripto para olarak saklama fikrini gerçeğe dönüştürmek isterse, yaklaşık 39 milyar$’lık bir satın alım yapmanın bir yolunu bulması gerekecek.

Bitcoin’in an itibariyle toplam piyasa değeri tam olarak 161,569,180,962$. Yani teoride Elon Musk 39 milyar$’lık servetini Bitcoin’e yatırırsa, piyasanın %24’üne sahip olabilir.

Fakat tıpkı daha önce yazdığımız bir yazıda bahsettiğimiz gibi, Elon Musk’ın da bu satın alım işlemini sancısız olarak gerçekleştirmesi pek mümkün değil.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.