Muhabbit

Elon Musk Tesla’da Dogecoin Açılımı Yaptı

Tesla’nın üzerinde çalıştığı fütüristik restoran ve arabalı sinema girişimlerinde Dogecoin ile ödeme yapılabileceğini belirtti.

Elon Musk

Elon Musk

Tesla ve Spacex’in CEO’su Elon Musk 18 Şubat 2022 tarihinde yaptığı açıklamada Tesla’nın önümüzdeki günlerde gerçekleşecek bazı girişimlerinde Dogecoin’in bir ödeme yöntemi olarak geçerli olacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: Dogecoin Nedir?

Ryan Zohoury’nin Santa Monica’da yeni açılan Tesla Süper Şarj İstasyonu’nun yoğun ilgi görmesine yönelik attığı tweet’e cevap atan Elon Musk, yeni fütüristik restoran ve arabalı sinema projelerinin de Hollywood bölgesi için yolda olduğunu belirtti ve ekledi:

Tabii ki bu mekanlarda Dogecoin ile ödeme yapabileceksiniz.

Konuya dair daha fazla ayrıntı paylaşmayan tweet kullanıcılar arasında tartışmalara yol açtı. Bazı kullanıcılar tam olarak hangi servisin karşılığında Dogecoin ile ödeme yapılabileceğini sorgularken, diğerleri bu özelliğin şarj merkezi için de geçerli olup olmadığını merak etti.

Dogecoin taraftarları ise bu haberi Elon Musk’ın kripto para birimine yönelik desteğinin bir göstergesi olarak yorumladı.

Elon Musk’ın açıklamasının Dogecoin fiyatları üzerindeki etkisi ise yok denecek kadar az oldu. Musk tweet attığı sırada 0,1417 dolar üzerinden satışa çıkan DOGE, tweetler sonrasında kısa bir süre için 0,1450 dolar’a yükselse de, sonrasında 0,1411 dolar seviyesine geri düştü.

Tesla Süper Şarj İstasyonu

Elon Musk En Büyük DOGE Destekçisi Olarak Biliniyor

Ocak 2022 tarihinde Tesla bazı ürünleri için ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i kabul etmeye başladı.

Elon Musk Dogecoin’e desteğini bir adım öteye taşıyarak McDonald’s’ın da DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi talebinde bulundu ve hatta karşılığında televizyonda Happy Meal menü yiyebileceğini belirtti.

Ünlü fast food şirketinin bu teklife cevabı ise “bir gün Tesla Grimacecoin ile ödemeyi kabul ederse biz de DOGE ile ödemeyi kabul ederiz şeklinde oldu.” Grimacecoin sıklıkla McDonald’s’ın ünlü karakter ikonu Grimace ile özdeşleştiriliyor.

Uzun zamandır Dogecoin destekleyicisi olan Elon Musk kripto para çevrelerinde Dogefather olarak biliniyor.

DOGE’un halkın kripto parası olduğuna inanan Musk, Tesla ve Spacex’te çalışan pek çok kişinin Dogecoin sahibi olduğunu belirtiyor.

Musk’a göre Bitcoin gibi kripto paralar uzun vadeli yatırım için faydalıyken, DOGE gündelik alışverişlerde oldukça elverişli bir işlev görüyor.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version