Muhabbit

Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı, Bitcoin Yükseldi!

Elon Musk’ın teklifinin ardından oldukça inişli çıkışlı bir süreç yaşandı.

elon musk twitter

Yaklaşık bir aydır süren Twitter ve Elon Musk pazarlıkları Elon Musk’ın, sosyal medya devi Twitter’ı satın almasıyla sonuçlandı.

Elon Musk nisan ayı başında ilk olarak yüzde 9.2’lik hisseyi aldığında Twitter’da birtakım değişiklikler yapacağına dair sözler vermişti. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise hesabından ”Twitter’da bir düzenleme butonu ister misiniz” anketini açmış olmasıydı.

Hatırlarsanız bu ayın başlarında Elon Musk, şirketin yönetim kuruluna katılma kararından vazgeçmişti ve bunun yerine daha büyük bir adım atarak Twitter’ı 44 milyar dolara satın almayı teklif etti.

Daha sonra Elon Musk, Twitter’ın tamamını satın almak için her hisse başı 54.20 dolar ödemeyi teklif etti. Hatta buna karşılık olarak TRON ağının kurucusu Justin Sun; bir tweet paylaşarak, Twitter’ı hisse başını 60 dolara almak istediğini duyurdu!

Hissedarlar Yönetim Kuruluna Elon Musk’ın Teklifi İçin Baskı Yaptı

Elon Musk’ın teklifinin ardından oldukça inişli çıkışlı bir süreç yaşandı. Bugün (25.04.2022) erken saatlerde Twitter hissedarlarının, yönetim kurulunu bu teklifi kabul etmeye zorladığı haberleri paylaşıldı. 44 milyar dolarlık teklifin hissedarlar tarafından karşı konulamaz olduğu böylece kanıtlanmış oldu.

İlginizi Çekebilir: Twitter, Elon Musk’ın Teklifini Kabul Etti!

Birçok haber kaynağında anlaşmanın bugün (25.04.2022) nihayete ereceği ima ediliyordu. On gün kadar önce Twitter’ın önemsemediği bir teklif gibi görünürken bugün her şeyin bitmiş olduğunu görüyoruz. Dünyanın en zengin adamı ünvanını koruyan Elon Musk’ın bu anlaşması, yakın tarihin en büyük satın almalarından biri olarak kayıtlara geçti. Kısacası 44 milyar dolarlık bu anlaşmayla Elon Musk Twitter’ın tamamına sahip oldu.

Elon Musk’ın planlarının bundan sonra Twitter’ı bir üst seviyeye taşıyıp taşımadığını zamanla göreceğiz. Belki de platformu ücretsize dönüştürme hayalini yakında gerçekleştirebilir.

Ayrıca bu haberin ardından piyasalarda bir güven havası esti ve Bitcoin (BTC) 40.000 dolar seviyesine yükseldi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version