Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44104.97
1.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2367.58
1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.46
22.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $242
3.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Elon Musk’tan Twitter’a Yeni Teklif!

Musk, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşması için Twitter’a teklif gönderdi!

Clock
Paylaş
Elon Musk’tan Twitter’a Yeni Teklif!

Elon Musk Twitter’dan vazgeçmiyor. Bildiğiniz üzere Elon Musk Twitter’ı satın almak istediğini aylar öncesinde kamuoyuna duyurmuştu. Sonrasında ise 44 milyar dolar değerindeki Twitter satın alma işlemini iptal ettiğini açıklayıp, eleştiri oklarını üzerine çekmişti. Bu süreçte birçok kez karar değiştiren Musk, bu kez ise Twitter’ın başlangıçta kabul ettiği 44 milyar dolarlık fiyatla Twitter’ı satın almak istiyor.

728×90 muhabbit - Elon Musk'tan Twitter'a Yeni Teklif!300x250 muhabbit - Elon Musk'tan Twitter'a Yeni Teklif!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma hamlelerine baktığımızda sürecin oldukça karmaşık olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere Musk 2022 yılının nisan ayında Twitter için 44 milyar dolarlık teklifte bulunarak, Twitter tarafından kabul görmüştü. Satışın kesinleştiği haberleri kamuoyuna yansımışken, haberlerin hemen ardına Elon Musk, Twitter satın alma anlaşmasını feshettiği kamuoyuna açıklamıştı. Musk, anlaşmayı feshetme sebebi olarak ise sosyal medya platformu Twitter’ın bot hesaplarla ilgili yeterli bilgi sağlayamamasını göstermişti. Elon Musk’ın bot hesaplarını gerekçe göstermesi ise “Musk pazarlık mı istiyor?” sorularını beraberinde getirmişti.

Elon Musk Yine Karar Değiştirdi!

elon musk - Elon Musk'tan Twitter'a Yeni Teklif!

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk Twitter’ı satın alma noktasında yine bir karar değişikliğine gitti. Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre Musk, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının tamamlanması için Twitter’a haber gönderdi.

Konuyla ilişkili olarak bir Twitter sözcüsü ise Elon Musk’ın teklifini aldığını kabul ederek, işlemin hisse başına 54.20 dolardan kapatılmak istendiğini de açıklamalarına ekledi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar