Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26581.07
-1.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1586.45
-2.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.83
-2.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.6
-1.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Emeklilik Yatırım Fonlarının Kripto Paralara Olan İlgisi Devam Ediyor!

Wall Street Journal’a göre, emeklilik fonları kripto para yatırımlarıyla ilgilenmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Emeklilik Yatırım Fonlarının Kripto Paralara Olan İlgisi Devam Ediyor!

Wall Street Journal (WSJ) tarafından yayımlanan bir habere göre, ayı piyasasında yaşanan kayıplara rağmen, Kuzey Amerika’daki emeklilik fonları, kripto para alanına yönelmeye devam ediyor. 

728×90 muhabbit - Emeklilik Yatırım Fonlarının Kripto Paralara Olan İlgisi Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Emeklilik Yatırım Fonlarının Kripto Paralara Olan İlgisi Devam Ediyor!

Bununla birlikte, 2022 yılının kötü geçen piyasa koşulları, emeklilik fonu yöneticilerini kripto para yatırımlarını ikiye katlamaya veya bu alanda kalmaya sevk etti. 

Haber, küresel emeklilik fonlarının Bitcoin ve sektördeki diğer kripto para birimlerine yatırım yapmakla giderek daha fazla ilgilenmeye başladığı bir dönemde geliyor. 

Hatırlanacağı üzere Houston merkezli itfaiyeciler için bir emeklilik fonu, geçtiğimiz ekim ayında Bitcoin ve Ethereum’a 25 milyon dolar yatırmıştı. Ancak mevcut piyasa koşulları nedeniyle fon, varlıklarının değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu yatırım şefi Ajit Singh WSJ’ye verdiği demeçte, piyasada büyük dalgalanmalar beklendiğini belirtti.

Bunun yanı sıra diğer emeklilik fonları da ayı piyasasını, daha fazla yatırım için bir fırsat olarak görüyor. Virginia merkezli bir emeklilik fonunun yatırım şefi WSJ’ye verdiği demeçte, düşüşteki kripto para döneminde, bu alana yatırım yapmak isteyen daha az insanla, getiriler daha çekici geliyor.

Büyük Fon Sahipleri Kripto Para Alanına Yatırım Yapıyor

Geçtiğimiz dönemde, iki ABD emeklilik fonu, Fairfax County Polis Memurları Emeklilik Sistemi ve Fairfax County Çalışanları Emeklilik Sistemi’nin de, kripto para yatırımları olduğu bildirildi. Yaklaşık 30.000’nin dahil olduğu bu emeklilik fonu, 6,6 milyar doları bünyesinde tutuyor ve varlıklarının %4,5’ini kripto para birimi olarak saklıyor. 

ekonomi bitcoin 2 Calisma Yuzeyi 1 - Emeklilik Yatırım Fonlarının Kripto Paralara Olan İlgisi Devam Ediyor!

Parataxis Capital Management’ın da çeşitli kripto para birimleri satın alan ve kripto para türevleri ticareti yapan ana fonuna toplam 50 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı planladığı belirtildi.

Kanada’nın Ontario Öğretmen Emeklilik Planı Kurulu tarafından da yakın zaman önce yapılan açıklamada, Kurulun, kripto para borsası FTX için 420 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldığı bildirildi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar