Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41521.23
5.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2253.2
4.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.59
2.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.1
1.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Emmanuel Macron; Regülasyonlar ve Web3 Teknolojisi Hakkında Konuştu!

Emmanuel Macron, Avrupa Birliği ve Fransa’nın blok zinciri teknolojileri konusunda adımlar atarak öncü olması gerektiğine inanıyor.

Clock
Paylaş
Emmanuel Macron; Regülasyonlar ve Web3 Teknolojisi Hakkında Konuştu!

Fransa’da 10 ve 24 Nisan 2022 tarihleri arasında seçimler yapılmıştı. Oyların yüzde 58,2’sini alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron; Fransa’da yer alan ve blok zinciri teknolojileri konusunda habercilik yapan thebigWhale ile geçtiğimiz cuma günü (22.04.2022) bir röportaj yaptı.

728×90 muhabbit - Emmanuel Macron; Regülasyonlar ve Web3 Teknolojisi Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - Emmanuel Macron; Regülasyonlar ve Web3 Teknolojisi Hakkında Konuştu!

Avrupa Birliği regülasyonları, Fransa’nın regülasyonlara yaklaşımı, Web3, metaverse ve NFT gibi konuların konuşulduğu röportaj, thebigWhale tarafından web sitelerinde Fransızca ve İngilizce olarak 2 ayrı dilde yayımlandı.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Oyun şirketi Metaverse Web3 Yatirim - Emmanuel Macron; Regülasyonlar ve Web3 Teknolojisi Hakkında Konuştu!

İnovasyonlar Engellenmemeli

Kripto para ekosisteminin hızla büyümesi sonrasında dünya ülkelerinde ve Avrupa Birliği’nde regülasyon çalışmaları başlatılmıştı. Macron bu konuya pozitif yaklaşıyor ve Avrupa finans sektörünün güven aşılayarak yeni teknolojileri benimsemede inovasyonun önünü açacağını söylüyor.

“Fransa, teknolojik inovasyonların engellenmemesi için regülasyonların içeriklerini özenle kontrol edecek. Dünyada yaşanan bu gelişmeler; dijital euro konusunda daha hızlı adımlar atmamız gerektiğini de bizlere gösteriyor.”

Fransa Cumhurbaşkanı röportajda ayrıca endişelerini dile getirerek, Avrupalıların Web3 ve metaverse gibi alanlarda geri kalmaması gerektiğini söyledi:

“Benim arzum; Avrupa’nın şimdiye kadar yaşananların aksine sektörde önemli bir oyuncu olması. Özellikle Web3 ve metaverse gibi alanlarda Amerikalı ya da Çinli dev firmalara karşı kendi kendimize yetecek teknolojiyi üretebilmeliyiz.”

NFT’lere de değinen Macron, Avrupa’nın kendi NFT politikasını geliştirmesi gerektiğine inandığını söylüyor.

İlginizi çekebilir: Fransa ve İsviçre, Bitcoin Ticareti Açısından En İyi Ülkeler Arasında Yer Alıyor!

fransa isvicre - Emmanuel Macron; Regülasyonlar ve Web3 Teknolojisi Hakkında Konuştu!

Fransa, Teknolojiye Yönelimini Artıracak

Cumhurbaşkanı Macron, Fransa’nın teknoloji sektöründeki gelişmelere önem verdiğini ve teknolojik girişimlerin destekleneceğini söyledi. Ona göre güçlü bir teknoloji geliştirme ekosistemi; güçlü bir risk sermayedarı topluluğu anlamına geliyor.

Fransa’nın teknoloji sektörüne gelecekte daha da önem vereceğini söyleyen Macron, şu ifadelerde bulundu:

“Bu yüzden bir 2030 yılı hedefimiz var. 2030’a kadar 100 adet Fransa devi ve 10 adet Avrupa devi firma çıkarmak istiyoruz. Fransa’nın şimdiye kadarki başarısını zekaya ve inovasyona borçluyuz.”

Bu ayın başlarında (Nisan 2022) Paris’te gerçekleşen Blockchain Week Summit etkinliğinde Binance CEO’su Changpeng Zhao; Fransa merkezli bir kuluçka merkezi girişimi olan Station F’e ve Fransa ekosistemine özel olarak 100 milyon euro’luk bir yatırım yapılacağını duyurmuştu.

İlginizi çekebilir: Binance Türkiye’den, Kripto Para ve Borsalar Konusunda Düzenleme Önerisi Geldi!

Daha fazla Metaverse Haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar