Muhabbit

BITCOIN

En iyi 250 Coin’in Yüzde 93’ü Eylül Ayında Fiyat Düşüşü Gördü!

Clock
Paylaş
En iyi 250 Coin’in Yüzde 93’ü Eylül Ayında Fiyat Düşüşü Gördü!

Son birkaç ayda, Yearn.Finance, Compound, Synthetix ve Chainlink gibi DeFi protokolleri, token fiyatlarının tavan yaptığını gördü ve uzun zamandır beklenen boğa piyasasının DeFi protokolünde olabileceğine dair fikirleri harekete geçirdi.

image 20 1024x327 - En iyi 250 Coin'in Yüzde 93'ü Eylül Ayında Fiyat Düşüşü Gördü!

Fakat, DeFi yükselişi son haftalarda azaldı ve piyasanın geri kalanında da düşüş var. Örneğin, geçtiğimiz iki hafta boyunca, ETH fiyatı 350 $ civarında seyretmekte.

CoinMetrics’e göre, ilk 250 kripto varlığının %72’si fiyatlarda haftalık olarak düştü ve bu sayı aydan aya analiz bandında %93’e kadar yükseldi. Eylül ayı boyunca Messari’nin DeFi grafiğine bakıldığında, çoğu DeFi tokenı %15-%85 aralığında düzelme gördü. Sıralayacak olursak, bZx Network %85, Curve %78, Swerve %76, Ren %57, Balancer %53, THORChain %52, Synthetix %34, Aave ise %29 düşüş gördü.

Burada neler olup bittiğini daha iyi anlamak için, 30 günün en düşük seviyelerini ve 30 günlük en yüksek değerleri yakalayan varlıkların oranını gösteren 7 günlük bir metriği bakalım.

image 21 - En iyi 250 Coin'in Yüzde 93'ü Eylül Ayında Fiyat Düşüşü Gördü!

Grafik, bu yılın Mart ayındaki satıştan bu yana görülmeyen düşüş seviyelerini gösteriyor. Neyse ki, grafik 2018’deki kripto düşüşünden çok çok uzakta.

Son geri çekilme bazı tüccarların yükseliğin bitip bitmediğini merak etmesine neden oldu. Fakat, boğa piyasalarında trendin tersine dönmesi çok yaygın. 2017 boğa piyasasında çok sayıda fiyat düzeltmesi yaşandı.

Örneğin, 2017’nin başlarında, Bitcoin ikinci kez 1.180 $’a ulaştığında, büyük bir satışı tetikledi ve Bitcoin neredeyse %40 düştü. Ve elbette bu durum Bitcoin’in o yıl içindeki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’a ulaşmasını engellemedi.

DeFiWorld, bu haftaki haber bülteninde, düzeltmelerin normal olduğunu ve daha büyük bir trendin parçası olduğunu öne sürerek, 2016 senesini hatırlattı.

Balonlar ve 4 yıllık döngüler halinde ilerliyoruz. Herkes bugün, bu hafta veya bu ay neler olacağını düşünürken, birazcık kafanızı dağıtmalı ve gerçekten nereye gittiğimizi düşünmelisiniz. Uzun vadede trend oldukça açık. Yukarı doğru.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar