Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44009.99
5.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2294.76
2.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.35
14.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.5
-0.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Energy Harbor, Bitcoin Madenciliğine Nükleer Enerji Sağlayacak!

Nükleer enerjili Bitcoin madenciliği girişimi bu yılın sonunda başlayacak.

Clock
Paylaş
Energy Harbor, Bitcoin Madenciliğine Nükleer Enerji Sağlayacak!

Nükleer ve fosil yakıt bazlı enerji üreticisi Energy Harbour Corp, yapılan bir açıklamaya göre Bitcoin madenciliği altyapı hizmetleri şirketi Standard Power ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Energy Harbor, Bitcoin Madenciliğine Nükleer Enerji Sağlayacak!300x250 muhabbit - Energy Harbor, Bitcoin Madenciliğine Nükleer Enerji Sağlayacak!

Nükleer enerjili Bitcoin madenciliği girişiminin Aralık 2021’de başlayacağı bildiriliyor. Bu yeni girişim için Standard Power, Ohio’daki terk edilmiş bir kağıt fabrikasını Energy Harbor’ın nükleer santrallerinden gelen enerjiyi kullanan bir madencilik tesisine dönüştürecek. 

Bilindiği üzere Nükleer santraller, fosilleşmiş bitki ve hayvanlarda bulunan yüksek karbon kapasitesini yakmak yerine, uranyum atomlarını bölerek buharla çalışan türbin jeneratörlerini enerjiye dönüştürür. Böylece karbonsuz bir enerji ortaya çıkmış olur.

Finansal olarak bağımsız bir enerji üreticisi ve tam entegre perakende enerji sağlayıcısı olan Energy Harbor, karbonsuz üretim de dahil olmak üzere hizmet alanlarını genişletmeye devam edeceğini belirtiyor. Şirket uzun vadeli hedeflerinin, güvenilir üretim kaynakları oluşturma, düşük karbonlu bir gelecekte uzun vadeli değer yaratma ve sürdürülebilirlik olduğunu dile getiriyor.

Energy Harbor Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı John Judge, yeni girişim ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Standard Power’a, kendilerine hizmet etme fırsatı verdiği için minnettarız. Yeni bir temizliğe geçerken çevre üzerindeki etkilerini en aza indirmeye odaklanan müşterilerle ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Standard Power İcra Kurulu Başkanı Maxim Serezhin ise, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Energy Harbor ile ortaklık kurarak, bu tesisle ilişkili gücün %100’ünün karbonsuz olmasını sağlamak için barındırma yeteneklerimizi proaktif olarak yapılandırdık.”

Karbonsuz Enerji İle Üretim Artıyor

Son zamanlarda, nükleer enerji ile, temiz Bitcoin madenciliği yapma çabaları oldukça popüler hale gelmeye başladı. Birçok ülkede bu tarz üretim yapmak isteyen girişimler ortaya çıktı. Son olarak Ukrayna, Bitcoin madenciliği için aşırı nükleer enerji kullanmayı düşündüğünü belirtmişti ancak şu zamana kadar herhangi bir ilerleme kaydedemedi.  

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar