Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41709.08
5.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2224.01
2.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.66
-0.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.2
1.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Enno Cash Tanıtımı ve Yaklaşan Enno Birds Programı

Enno Cash, mobil cihazlarda kullanılabilen bir kripto para uygulaması olan Enno Wallet’ın yönetişim tokenıdır.

Clock
Paylaş
Enno Cash Tanıtımı ve Yaklaşan Enno Birds Programı

Enno Wallet, mobil cihazlarda kullanılan bir kripto para cüzdan uygulamasıdır. Enno Wallet uygulaması, kullanıcılara güvenli bir kripto para cüzdanı, merkeziyetsiz finans ve gateway gibi bir dizi özellikler sunar. Bu uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcılar uygulamayı hem App Store hem de Google Play’den indirebilir.

728×90 muhabbit - Enno Cash Tanıtımı ve Yaklaşan Enno Birds Programı300x250 muhabbit - Enno Cash Tanıtımı ve Yaklaşan Enno Birds Programı

Enno Wallet’ın amacı, kullanıcılarına güvenli bir kripto para cüzdanı sunmak ve kripto para sahiplerinin varlıklarının kazanç potansiyelini en üst düzeye çıkarmasını sağlamaktır. Daha iyi bir finansal sistem inşa etmek isteyen Enno Wallet ise buna “Ennovation” adını veriyor.

Kullanıcılar dijital varlıklarını depolamak ve yönetmek için Enno Wallet’ı kullanabilir. Ayrıca uygulama, merkeziyetsiz finansa adım atmak isteyen kullanıcılar için de algoritmik olan stabil kripto paralardan faiz kazanma imkanı sunuyor. Kullanıcılar merkeziyetsiz bir şekilde lend (kredi verme) ve borrow (kredi alma) şansına da sahip. Pasif gelirlerini artırmak isteyen kullanıcılar için de Enno Cash seçeneği mevcut.

Enno Cash Nedir?

Enno Cash, Enno Wallet’ın bir yönetişim “token”ıdır. Enno Wallet kullanıcıları, etkinliklerin boyutuna ve diğer kullanıcıların etkinliklerdeki toplam paylarına göre Enno Cash “token”ı kazanacaktır.

Enno Cash’in bir yönetişim “token”ı olmasıyla beraber de Enno Cash sahipleri, Enno Wallet’ın gelecekteki güncellemeleri için oy kullanma şansına sahip.

Algoritmik olan stabil kripto para sahipleri, lending (kredi) verenler ve Enno Cash sahipleri günlük olarak Enno Cash ödülü almaya hak kazanıyor. Ayrıca ekip, gelecekte daha fazla ödül kazanma işlevleri (tahmin piyasası, likidite sağlama gibi) ekleyecek. Enno Cash sahipleri gelecekte dağıtılacak olan ödüllerin ağırlığını belirlemek için oy da kullanacaktır.

Enno Cash “token”ı, Enno Wallet kullanıcılarına kripto para varlıklarından daha fazlasını elde etmek için bir teşviktir.

Enno Cash Token Ekonomisi

Toplam arzı 10 milyon olan ENNOCASH’in arzı, 5 yıllık vesting (hak kazanma) süresi boyunca tedavüle çıkarılacaktır.

Ekran Resmi 2021 09 03 10.38.03 - Enno Cash Tanıtımı ve Yaklaşan Enno Birds Programı
Enno Cash token ekonomisi
 • Toplam tedavülün %10’u (1 milyon $ENNOCASH), 2 yıllık hak kazanma süresi (her yıl 500 bin) ile erken dönem ödülleri için dağıtılır.
 • Toplam tedavülün %10’u (1 milyon $ENNOCASH), herhangi bir hak kazanma süresi olmaksızın geliştirme ve marketinge dağıtılır.
 • Toplam tedavülün %5’i (500k $ENNOCASH) herhangi bir hak kazanma süresi olmaksızın referanslar, ödüller ve yarışmalar için dağıtılır.
 • Toplam tedavülün %15’i (1,5 milyon $ENNOCASH) token satışı için ayrılmıştır.
 • Toplam tedavülün %10’u (1 milyon $ENNOCASH), özel yatırımcılara ve ekibe, 5 yıllık hak kazanma süresi (her yıl 200k) ile dağıtılır.
 • Toplam tedavülden kalan %50’si (5 milyon $ENNOCASH), 5 yıllık hak kazanma süresi (her yıl 1 milyon) ile Enno Cüzdan kullanıcılarına dağıtılır.
Ekran Resmi 2021 09 03 10.52.28 1053x600 - Enno Cash Tanıtımı ve Yaklaşan Enno Birds Programı
Enno Cash tokenı zaman içerisindeki dolaşımdaki arz

Yukarıdaki grafikte belirtilen zaman içindeki dolaşımdaki arz ise:

 • Lansman günü: 3 milyon ENNOCASH
 • 12 ayda: 4.7 milyon ENNOCASH
 • 24 ayda: 6.4 milyon ENNOCASH
 • 36 ayda: 7.6 milyon ENNOCASH
 • 48 ayda: 8.8 milyon ENNOCASH
 • 64 ayda: 10 milyon ENNOCASH

Erkenciler için Enno Birds Programı

Token satışından önce Enno Wallet’ı aktif olarak kullanmaya başlayan kullanıcılara Enno Birds adı veriliyor. Erken dönem ödülleri, Enno Birds kullanıcıları arasında stake edilen Neutrino “token”ları, Lend ve Borrow varlıkları için likidite protokolündeki arz miktarı ile orantılı olarak dağıtılacak.

Early Bird programı token satışına kadar devam edecektir. Erken dönem kullanıcıları için toplamda 1 milyon ENNOCASH “token”ı ayrılmıştır. Early Birds ödülleri ise lansmandan sonraki iki yıl içinde blok başına kademeli olacak şekilde dağıtılacaktır. Early Birds’e ayrılan ENNOCASH token miktarı her yeni blokta artacak ve Early Birds’ler kilitleri açılmış “token”ları istedikleri zaman talep edebileceklerdir.

Early Birds programı henüz başlatılmadı. Enno Wallet ekibi, hesaplamalarla birlikte Early Birds programını ayrı bir bildiri ile duyuracak. Erken kayıt dönemi başladığında, Early Birds olarak yer almak isteyen için kullanıcılar şimdi Enno Wallet’ta stake etmeye ve likidite sağlamaya başlayabilir.

Not: Şu anda Vires Finance’ta (Lending, Borrowing ve Likidite Sağlama Protokolü) için devam eden bir Early Birds dönemi bulunuyor. Enno Wallet içinde likidite sağlayan kullanıcılar hem Vires hem de ENNOCASH “token”ı kazanıyor.

Enno Cash Değeri

Enno Cash “token”ının piyasa fiyatı arz ve talebe göre belirlenecek. Enno Wallet ekibinin gelir kaynakları ise aşağıdaki gibidir:

 • Token listelemesi
 • Üçüncü taraf merkeziyetsiz finans uygulamaları
 • Özelleştirilmiş merkeziyetsiz finans uygulamaları
 • LP “token”ları
 • Staking protokol ücretleri
 • Kredi veya banka kartıyla satın alınan kripto para birimleri
 • NFT Pazar Yeri

Enno Wallet’ın gelirlerinin bir kısmı, Enno Cash “token”ının fiyatını artırmak amacıyla açık piyasadan ENNOCASH “token”larını geri satın almak için kullanılacaktır.

Finansın geleceği olma amacında olan Enno Wallet ile kendi bankanıza sahip olmak ister misiniz? Detaylı bilgi ve desteğe bu Telegram grubundan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar