Muhabbit

ERC20 Tokenlerin Değeri Ethereum’u İkiye Katladı!

Ağ üzerinde bulunan ERC-20 tokenlerin market değeri neredeyse Ether değerine ulaşmış durumda.

Ethereum Kripto Para

Neredeyse 5 yıllık bir blockchain ağı olma yolunda ilerleyen Ethereum, üzerinde bulundurduğu değer ve varlık bakımından en değerli ekosistemlerin başında geliyor.

Ağ üzerinde bulunan ERC-20 tokenlerin market değeri neredeyse Ether değerine ulaşmış durumda. Özellikle DeFi tarafında yaşanan yükselişin etkisi bu büyümede etkili olurken, stablecoinlerdeki inanılmaz büyüme ve gelişim ağ üzerinde bulunan ve saklanan değer miktarını ciddi derecede arttırdı.

Kripto analiz şirketi Messari CEO’su Ryan Selkis konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

Geçtiğimiz iki ayda ERC-20 tokenlerinin market değeri neredeyse 25.6 milyar $’a ulaşarak, Ether ile yarışır hale geldi. Bu ise ağın değerini oldukça arttırmakta.

25.6 Milyar $’a ulaşan tokenlerin değeri ve Ether market değeri toplamda 52.6 milyar $’lık bir rakama ulaşmış oluyor.

Geçmişte Ethereum blockchaininin neredeyse tamamını oluşturan Ether, artık ağ değerinin sadece yüzde 51’ini oluşturmakta. Ağ üzerinde bulunan varlıklar ekonomik aktiviteleri teşvik etmekte.

Ethereum Tabanlı Varlıkların Piyasa Değeri

Selkis’e göre stablecoin ekosistemi ve DeFi ekosisteminin hızlı gelişimi, ağ üzerindeki Ether hakimiyetini azaltmış durumda.

Neredeyse yüzde 370’lik bir artış gösteren Chainlink (LINK), stablecoin Tether’ın (USDT) arzındaki önemli artış ve diğer DeFi platformlarının inanılmaz yükselişi diğer varlıklara da hız vermiş görünüyor. Piyasa değeri sıralamasında 8’inci sıraya yerleşen LINK ve 426 milyon $ piyasa değerinden 2.6 milyar $’a ulaşmayı başaran Cryptocom tokeni CRO da ağ üzerinde bulunan önemli varlıkların başında gelmekte.

Ethereum blockchaini üzerindeki varlıkların değeri sizce Ether’i geçmeyi başaracak mı?

Son Yazılar

Exit mobile version