Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44438.54
2.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2366.99
-0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.75
11.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.4
2.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ersin Karabulut NFT Koleksiyonu Çıkarıyor!

Ünlü karikatürist Ersin Karabulut da NFT dünyasına adım atıyor. 21 Şubat 2021 tarihinde Karabulut’un Monsterland koleksiyonu satışa çıkacak.

Clock
Paylaş
Ersin Karabulut NFT Koleksiyonu Çıkarıyor!

Türkiye’nin önemli karikatüristlerinden biri olan Ersin Karabulut‘un NFT koleksiyonunun haberi duyuruldu. İstanbul doğumlu Karabulut, nesillerin yakından tanıdığı bir çizer.

728×90 muhabbit - Ersin Karabulut NFT Koleksiyonu Çıkarıyor!300x250 muhabbit - Ersin Karabulut NFT Koleksiyonu Çıkarıyor!

Kariyerine Pişmiş Kelle dergisinde başlayan ve Lombak dergisinde devam eden Ersin Karabulut, Penguen ve ardından Uykusuz bünyesinde çalışmalarına devam etti. Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Karabulut’un Sandık İçi, Yeraltı Öyküleri ve Çizgili Tişört gibi bilinen çizgi romanları bulunuyor.

Monsterland NFT’leri Yolda

Dünyada yükselen NFT trendine bilindiği gibi Türkiye’den önemli isimler de katılmaya başladı. Özellikle Cem Yılmaz’ın NFT satışı Türkiye’de önemli bir farkındalığın oluşmasına sebep olmuş ve Muhabbit kurucularından Dr. Aytunç Yıldızlı da Cem Yılmaz’a ait bir NFT’yi satın almıştı. Refik Anadol da Türkiye için önemli isimlerden biri ve NFT’leri bugün NFT dünyasında büyük bir ilgi görüyor.

Uykusuz dergisi çizerlerinin de NFT sektörüne ilgisi var. Uğur Gürsoy’un Fırat karakterine ait NFT koleksiyonu geçtiğimiz zamanlarda GetKalao’da listelendi ve başarılı bir çizgi yakaladı. Çizerlerin NFT hazırlıklarına devam ettiklerini biliyoruz ve en son haber ise Ersin Karabulut’tan geldi.

Monsterland adını verdiği NFT koleksiyonu 21 Şubat 2022 tarihinde GetKalao’da sergilenecek. NFT koleksiyonunun açıklaması ise şöyle yapılmış:

Monsterland, Doğu Avrupa’da yer alan ve yıllardır kendisini diğer dünya ülkelerinden saklamış bir ülke. Bu ülkeye vize almak ve seyahat etmek oldukça zor ve tehlikeli. Çünkü ülkenin ana geçim ve yiyecek kaynağı, ülkeyi ziyarete gelen turistler. Tüm bu karanlık şöhretinin aksine, binlerce insan Monsterland’e seyahat etmek ve Monsterland sakinleri tarafından yenilmek istiyor. Bu NFT koleksiyonu ile sizlerle Monsterland’in 13 sakinini paylaşacağız. Gelecekte ise Monsterland’in başka sakinleri ile üst kademe yöneticileri de koleksiyonda yer alacak.

Bilgi notunda da aktarıldığı gibi şimdilik 13 eserden oluşacak bu koleksiyon, ileride daha da büyüyecek. Ersin Karabulut, diğer çizerlere göre farklı bir bakış açısına sahip. Karikatürlerinde realist bir yaklaşım var ve insan doğasına paralel olan “gri” bir hava her daim hissediliyor.

Başka Karikatüristlerin de NFT Koleksiyonları Gelecek

Uykusuz dergisinin NFT’lere dair olumlu yaklaşımı bize gelecekte yeni isimlerin de haberlerini vereceğe benziyor. Geçtiğimiz gün Muhabbit Youtube kanalında Yiğit Özgür ile çekilmiş bir video yayınlanmıştı.

Cem Güventürk gibi isimlerin de NFT alanına ilgileri olduğu biliniyor. Bakalım önümüzdeki zamanlarda Türk çizerlerden ne gibi gelişmelerin haberlerini alacağız.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar