Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39500.67
1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2157.85
3.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.26
1.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.3
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eski Alameda CEO’su Caroline Ellison Suçunu Kabul Etti!

Caroline Ellison, elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama gibi çeşitli suçlamaları kabul etti ve savcılarla işbirliğine gitti.

Clock
Paylaş
Eski Alameda CEO’su Caroline Ellison Suçunu Kabul Etti!

Gündemden düşmeyen FTX ve Alameda şirketlerinin eski CEO’larından önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison ise elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama gibi çeşitli suçlamaları kabul ederek savcılarla işbirliğine gitti. Kamuoyuna yansıyan dava dosyalarına göre Ellison, FTX yöneticilerine borç olarak milyarlarca dolar verdiklerini kabul etti. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Caroline Ellison, Sam Bankman-Fried’a yönelik de açıklamalarda bulundu.

728×90 muhabbit - Eski Alameda CEO'su Caroline Ellison Suçunu Kabul Etti!300x250 muhabbit - Eski Alameda CEO'su Caroline Ellison Suçunu Kabul Etti!

Alameda Research’ün eski CEO’su Ellison, ABD Bölge Yargıcı Ronnie Abrams‘a verdiği ifadesinde şu ifadelerde bulundu:

“Alameda’nın borçlanma boyutunu ve Alameda’nın FTX yöneticilerine verdiği milyarlarca dolarlık krediyi gizleyen üç aylık bilançolar hazırladık.”

Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison

İlginizi Çekebilir: FTX, 450 Milyon Dolar Değerindeki Robinhood Hisseleri İçin Harekete Geçti!

Caroline Ellison, FTX ve Alameda Arasındaki Mali Birlikteliği Kabul Etti!

ftx yeni boyut - Eski Alameda CEO'su Caroline Ellison Suçunu Kabul Etti!

Caroline Ellison verdiği ifadeler sonrası savcılarla işbirliğine giderek, FTX ile Alameda arasındaki mali birlikteliği kabul etti ve şu açıklamalarda bulundu:

“FTX yöneticilerinin, Alameda’nın FTX.com hesabında, Alameda’nın çeşitli para birimleri ve kripto para birimlerinde negatif bakiyeler tutmasına izin veren özel ayarlar uyguladığını farkettim. Bu uygulama Alameda’nın teminat gösterme zorunluluğu olmadan, negatif bakiyeler için faiz ödemek zorunda kalmadan ve marj tamamlama çağrılarına veya FTX.com’un tasfiye protokollerine tabi olmadan sınırsız bir kredi limitine erişmesine imkan veriyordu.”

Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar