Muhabbit

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’e göre düşüşler bitti!

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in yerel bir dip seviyesine ulaştığını ve önümüzdeki birkaç ay içinde yavaşça yükselmeye devam edeceğini düşünüyor. 3 Mayıs’ta bir blog yazısında Hayes, son piyasa düşüşüyle ilgili olarak “Fiyat hareketi beklentilerime uygun şekilde gerçekleşti” dedi. Bitcoin bu hafta başında yaklaşık 58,600 dolar seviyesine kadar düşmüş olsa da, Hayes’e göre 60,000 doların üzerine çıkacak. Ve ardından Ağustos’a kadar 60,000 ile 70,000 dolar arasında dalgalanacak.

Hayes bu hafta yaşanan düşüşü piyasa temizliği olarak nitelendirdi!

Hayes, bu haftaki Bitcoin’deki %12’lik geri çekilmeyi “piyasa temizliği” olarak nitelendirdi. Bu gerilemeyi ABD’de vergi dönemi, Federal Rezerv kararlarından kaynaklanan endişeler, Bitcoin’in yarılanma “haberi satma” etkinliği ve spot Bitcoin borsa yatırım fonu girişlerindeki yavaşlama gibi faktörlere bağladı. Geçen 12 ay içinde benzer büyüklükte dördüncü düzeltme olduğunu belirtti.

Hayes, son düşüşten sonra kripto piyasalarının yavaşça yükseleceğini ve bunun, Federal Rezerv’in niceliksel sıkılaştırma (QT) kısıntısı ve ABD Hazine’nin borç ihraç planlarıyla artan dolar likiditesinden kaynaklanacağını öngörüyor. QT kısıntısı ile Federal Rezerv, etkili olarak daha fazla likiditeyi piyasalara enjekte ederek, teorik olarak bu likiditenin kripto para gibi riskli varlıklara yönelmesine yol açabileceğini düşünüyor. Hayes, bunu “gizli para basma” olarak görüyor ve yüksek riskli varlıklar için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyor.

Son Yazılar

Exit mobile version