Muhabbit

Eski CFTC Başkanı Timothy Massad, Kripto Para Borç Verme Platformları Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Eski CFTC Başkanından kripto para borç verme platformları hakkında açıklama geldi.

Kripto para piyasası kısa zaman içerisinde pek çok olaya şahitlik etti diyebiliriz. Terra (UST) çöküşü, lider kripto para biriminin bitmek bilmeyen düşüşü, dünyanın önde gelen kripto para borsalarının işten çıkarmaları derken, geçtiğimiz günlerde ise kripto para borç verme platformu Celsius, tüm para çekme işlemlerini askıya aldı.

Kısa sürede yaşanan bu olumsuzluklar silsilesi, haliyle yatırımcıları oldukça yıprattı. Durum böyle olunca da sektörde uzman kişiler konu hakkında açıklamalarda bulunmaya başladı. Bu kez ise eski CFTC Başkanı Timothy Massad, CoinDesk TV’nin “First Mover” programında, kripto para borç verme platformları hakkında önemli açıklamalarda bulundu:

 “Birçok insan, aldıkları riskleri anlamayarak büyük kayıplar yaşayabiliyor”

Eski CFTC Başkanı Timothy Massad: “Kripto Para Borç Verme Platformlarında Daha Güçlü Düzenlemelere İhtiyaç Var.”

Timothy Massad

Timothy Massad yaptığı açıklamalarda, geçtiğimiz hafta Celsius cephesinde yaşanan olaylara göndermede bulunarak, kripto para borç verme platformları için daha güçlü bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Eski CFTC Başkanı görevinden ayrıldıktan sonra Harvard Üniversitesi Kennedy Devlet Okulu’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmalara başlayan Massad, yüksek oranlı kaldıraç ve borç verme söz konusu olduğunda kredi platformlarının kaygı duyulan alanlar olduğunu vurguladı.

Massad’a göre bu kaygılar ise 2 farklı işleve hizmet ediyordu. Bunlardan birincisi bağlantıydı yani bir bir platformun veya merkeziyetsiz finans (DeFi) düzenlemesinin başka etmenlere ne ölçüde bağlı olduğuydu. İkinci olarak ise insanların endişelenmeye başladığı noktaya işaret etti.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version