Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $42080
-3.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2235.15
-4.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.03
7.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.4
-3.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eski FTX CEO’sunu Avukatları Da Terk Etti!

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ı temsil eden hukuk firması Paul, Weiss, girişimciyi artık temsil etmeyeceklerini dile getirdi.

Clock
Paylaş
Eski FTX CEO’sunu Avukatları Da Terk Etti!

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ı temsil eden hukuk firması Paul, Weiss, girişimciyi artık temsil etmeyeceklerini nitekim durumun firma için bir çıkar çatışmasına yol açtığını dile getirdi.

Firmanın kararı Bankman-Fried’ın attığı bir takım tweet’ler sonrasında aldığı, bu tweet’lerin avukatların emeklerini boşa çıkardığına kanaat getirildiği belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Eski FTX CEO'sunu Avukatları Da Terk Etti!300x250 muhabbit - Eski FTX CEO'sunu Avukatları Da Terk Etti!

Eski CEO 14 Kasım 2022’den beri kripto para topluluğunun gündemine oturan bir dizi tweet’le Twitter’ı kasıp kavurdu. Ancak, ilk bakışta bir anlam ifade etmeyen ve “şifreli” olduğu düşünülen tweet’lere dair çok geçmeden çıkan spekülasyonlar tweet’lerin atılma amacının botların dikkatini aynı anda silinen tweet’lerden uzaklaştırmak olduğunu ortaya koydu.

binance ftx red 1200x600 - Eski FTX CEO'sunu Avukatları Da Terk Etti!

Eski FTX CEO’sunu Mahkemede Kim Temsil Edecek?

Her ne kadar bu hareketlerde herhangi bir art niyet tespit edilemese de, Paul, Weiss avukatlarından olan Martin Flumenbaum’a göre Bankman-Fried’ın sürekli ve rahatsız edici tweet’leri hukuk firmasının FTX’i toparlama çabalarını yok sayıyor.

“Günler önce, FTX iflas başvurusunda bulunduktan sonra, Bankman-Fried’ı onu temsil etmemiz yönünde bir takım çıkar çatışmaları olduğuna dair bilgilendirdik.”

Hukuk firmasının eski CEO’yu temsil etmekten vazgeçme kararı, uzun zamandır akıbeti beklenen bir başka dolandırıcı Elizabeth Holmes’un hapis kararının alınmasıyla aynı döneme denk geldi.

Bankman-Fried an itibarıyla müşteri sermayesinin yanlış kullanımından iflasa dayalı belgelerin gizlenmesine uzanan geniş bir yelpazede köşeye sıkıştırılmış gözüküyor.

Hukuk firması müvekkilini konuya dair bilgilendirmiş olsa da, mahkeme firmanın kararını reddederek temsiliyetin devamını talep edebilir. Ancak eski CEO’nun tavırlarının firma üzerinde yarattığı etki göz önünde bulundurulduğunda bu çok da mümkün gözükmüyor.

Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao Binance’in FTX’i az kalsın iflastan kurtardığı sürece değinerek şunları söylemişti:

“Bana geldiğinde başka bir şansı kalmadığını biliyordum. Eğer biz de ona yardım edemediysek, muhtemelen başka edebilecek kimse de yoktur. Muhtemelen bizden önce pek çok kişiye şirketi kurtarma teklifi gitmiş ve reddedilmiştir.”

İlginizi çekebilir: Bahamalar FTX Varlıklarının Devlet Cüzdanlarına Aktarılması Emrini Verdi!

FTX, 11 Kasım 2022’de iflas başvurusunda bulundu. FTX bünyesinde bulunmayan bir dizi şirketin de yanlışlıkla adının yer aldığı başvuru kripto para dünyasında kaosa yol açtı. 11 Kasım 2022 akşamında hacklendiği ortaya çıkan şirketin cüzdanlarından yüz milyonlarca dolar değerinde kripto para çekildi. Bu işlemlerin bir kısmının eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a dair bir takım saygısız yorumlarla ilintili olduğu belirtildi. 

Söz konusu gelişmeler üzerine New York Times’a röportaj veren eski CEO’ya geçtiğimiz birkaç günde attığı şifreli gibi gözüken tweet’ler sorulduğunda ise cevabı şu oldu:

“Bilmiyorum, doğaçlama yapıyorum.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar