Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26639.13
-1.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1594.96
-1.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.89
-1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $211.7
-1.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Estonyalı Borsa Hacklendiğini Saklamış

Yatırımcıların iddiasına göre Crex24 hacklendi.

Clock
Paylaş
Estonyalı Borsa Hacklendiğini Saklamış

Yatırımcılar, Estonya menşeli kripto para borsası Crex24’ü hacklendiğini saklamakla suçluyor. İddialar birkaç “altcoin”in ticaretinin durdurulmasının ardından ortaya çıktı.

728×90 muhabbit - Estonyalı Borsa Hacklendiğini Saklamış300x250 muhabbit - Estonyalı Borsa Hacklendiğini Saklamış

Borsada işlem yapan yatırımcılar, 60’tan fazla paritenin işlemlerinin durdurulması ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığını belirtmekte. Ek olarak bir çok “altcoin”in yatırma ve çekme işlemleri de durdurulmuş durumda.

Twitter üzerinden gelen şikayet ve isteklere kulak kapatan Crex24, yeni listelediği coinleri paylaşmakla uğraşmakta.

YATIRIMCILAR

HTMLCoin Hacklenen Cüzdanlardan Biri

Livecoin tarafından Mart ayında yapılan araştırmaya göre, borsanın HTMLCoin cüzdanlarında şüpheli işlemler gerçekleşmiş durumda. Borsa üzerinde işlem yapan bir yatırımcı ise Şubat ayından 32,000 $ değerindeki kripto para fonunun dondurulduğunu iddia etmekte.

Livecoin’e göre Crex24, yakın zamanda 200 milyon HTMLCoin’in çalındığını ve hack ile ilgili HTMLCoin yetkilileri ile çalışacağını resmi olarak açıklayacak.

1.3 Milyar HTMLCoin CREX24’ten Hitbtc’ye Gönderilmiş

Livecoin’den gelen açıklamadan farklı olarak anonim bir kişi ise 12 Şubat tarihinde Crex24’ten Hitbtc’ye 1.3 milyar HTMLCoin gönderildiğini belirtmekte. Coinlerin yaklaşık değeri ise 72,800 $.

Brezilya’da geniş bir kullanıcı kitlesi olduğu iddia edilen HTMLCoin, Ocak ayında yapılan “listing week” ile birlikte Crex24’e eklenmişti. Fakat listelemeden iki ay sonra gelen hack iddialarının ortaya atılması ile birlikte borsa Estonya’da güven kaybetmiş görünüyor. EK olarak HTMLCoin ticareti, yatırma ve çekme işlemleri şu anda kullanılamamakta.

İddiların ortaya atılmaya başladığı dönemde borsa, para çekim işlemleri için daha fazla onay ve bilgi istemeye başlamıştı. Bu durum da borsanın hacklendiğine dai bir işaret olarak kullanıcılar tarafından gösterilmekte.

Coin360’a göre Crex24 borsası günlük olarak ortalama 2.6 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip. Üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen borsa ticaretin durdurulması ve yatırma-çekme işlemlerinin askıya alınması hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar