Muhabbit

Ethereum 2.0 Çalışmaları Devam Ediyor!

Ethereum’un 2.0 güncellemesi ile madencilere gerek kalmayacak ve Ethereum’larını kilitleyen kullanıcılar ağ için yeterli olacak.

Ethereum

Ethereum

Ethereum 2.0 güncellemesi, PoS (Proof of Stake) ile mevcut ağdan daha hızlı ve daha ucuz olmayı vadediyor.

ETH Global Scaling Hackathon projesinin bir parçası olan yazılım laboratuvarındaki Ethereum geliştiricileri bugün, “süper deneysel Eth1-Eth2 son birleştirme test ağı” projesini başlattılar.

protolambda twıtter

Steklo olarak bilinen “testnet”in amacı, işlemleri yürütmenin ve sonuçlandırmanın yeni bir yolunu keşfetmek.

Ethereum’un fikir birliği mekanizması (işlemlerin doğrulanması ve blok zincirine yeni bloklar eklenmesi) oluşturulduğundan beri Bitcoin’i örnek aldı.

Bitcoin ve Ethereum kullanıcılarının, yapılan transferlerin onaylanması ve kayıt altına alınması için madencilik yapması gerekir. Madencilik yapanlar da kazım yaptığı ağ tarafından ödüllendirilir.

Aralık ayında piyasaya sürülen ancak henüz işlevsel bir ağ olmayan Ethereum 2.0 çalışmaları hızla devam ediyor. Şu anda geliştirilmekte olan POS blok zinciri, işlemlerin doğrulamanın bir yolu olarak kullanıcılarının Ethereum’larını kilitlemelerine (stake) güvenecek.

Ethereum’larını kilitleyen kullanıcılar, madencilikte olduğu gibi ödül de alacak. ETH 2.0 güncellemesinden sonra Ethereum madenciliği yapmaya gerek kalmayacak.

Ethereum APR grafiği

Kilitlenen ETH miktarı her geçen gün artıyor. Toplamda 4 milyona yakın ETH kilitlenmiş durumda. Yıllık getirisi ise şuan %7,7 gözüküyor. Bu oran kilitlenen ETH miktarı arttıkça, grafikte de görüldüğü gibi getirisi düşecek.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version