Muhabbit

Ethereum 2.0 Doğrulayıcılarının Ödülleri İptal Edildi!

Bazı Ethereum 2.0 doğrulayıcılarının ödülleri iptal edildi.

ethereum

Bazı Ethereum 2.0 doğrulayıcılarının ödülleri iptal edildi.

Bu hafta içerisinde gerçekleşen hadise ile birlikte 75 doğrulayıcının ödülleri iptal edildi. “Slashing” olarak adlandırılan ödül iptali, aynı zamanda bir ceza olarak da tanımlanabilir.

Ağdaki kurallara uyulmaması durumunda gerçekleşen “slashing”, stake edilen ETH’leri yanmasına sebep oluyor.

Staked isimli aracı şirkete kesilen ceza ile birlikte 18 ETH yanmış oldu. Güncel fiyat ile 18 ETH yaklaşık olarak 30,000 $ civarında değerlemeye sahip.

Staked tarafında oluşan teknik bir hata sonucu gelen cezanın kullanıcılara yansıtılmayacağı belirtildi. Bu noktada kaybın Staked tarafından karşılanacağı belirtiliyor.

Slashing Miktarları

Sistemlerinde bir güncelleme gerçekleştiren Staked, performansın artması için çalışmalar yürütüyordu. Güncelleme içerisinde bulunan bir “hata” sonucu 18 ETH’lık kayıp oluşmuş durumda.

Yaşanan durumu “pahalı bir tecrübe” olarak tanımlayan Staked ekibi, gelecekte benzer durumların yaşanmaması için gerekli tüm önlemleri aldığını açıkladı.

En büyük Ethereum 2.0 doğrulayıcılarından biri olarak öne çıkan Staked, toplam staking miktarının yüzde 9’unu kontrolünde bulundurmakta. Toplamda 425 Milyar $’lık ETH’ı kontrolünde bulunduran şirket, ETH2 kontrat adresinde 4.8 Milyar $’lık ETH arasında büyük paya sahip durumda.

Ethereum 2.0 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version