Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43215.5
-1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2334.16
2.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.58
-2.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.3
0.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum 2.0 Temmuz Ayında İşlem Görecek

Artık Ethereum 2.0’a gün saymaya başlayabiliriz.

Clock
Paylaş
Ethereum 2.0 Temmuz Ayında İşlem Görecek

Coindesk tarafından düzenlenen bir etkinlikte, Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 test ağının çalışmaya başladığını ve test aşamasının yaklaşık 1 hafta önce başladığını belirtti.

728×90 muhabbit - Ethereum 2.0 Temmuz Ayında İşlem Görecek300x250 muhabbit - Ethereum 2.0 Temmuz Ayında İşlem Görecek

Neredeyse 2015 yılından beri Proof-of-work (PoW) sistemiyle çalışan Ethereum, Ethereum 2.0 sürümü ile birlikte bu protokolü proof-of-stake (PoS) ile değiştirecek.

Serenity kod adlı Ethereum 2.0 uzun zamandır erteleniyor. Başlangıçta Ocak 2020 tarihi verilen Ethereum 2.0, önce yılın ikinci çeyreğine, sonrasında üçüncü çeyreğe ertelendi. Temmuz ayı ise 3. çeyreğe ertelendiğinden beri Ethereum 2.0 için en büyük aday. Görünen o ki Ethereum’un 5. yıl dönümünde, yani 30 Temmuz’da Ethereum 2.0 çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca Buterin etkinlikte, ETH 2.0 ekibinin PoS’u başarılı bir şekilde sisteme dahil etmelerinden sonra uygulamak istedikleri bir dizi ölçeklendirme girişimi üzerine çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Bu ölçeklendirme girişimlerinden biri, sharding. Sharding, doğrulama sürelerini kısaltmak adına ana odağı küçük gruplara ayırıp doğrulama işlemini gerçekleştiren bir protokol. Bir diğer protokol olan Optimistic Rollup ise teoride saniyede 1.000’den fazla işlemin doğrulamasını yapabiliyor.

Ethereum’un kurucu ortağı ve eski CTO’su Gavin Wood ise, Ethereum’u şu şekilde eleştirdi;

Ethereum 2.0’ın bu denli gecikmesinin en büyük sebebini, yönetimin takındığı kötü yapılanma olarak görüyorum.

Geçen hafta Ethereal etkinliğinde, ETH 2.0 geliştiricilerinden Ben Edgingdon, Ethereum 2.0’ın 3. çeyrekte çıkışısın yapacağından %90 eminim dedi. Ayrıca bir çok otorite, Ethereum 2.0’ın Temmuz ayında çıkışını gerçekleştireceğini savunuyor.

Önemli Güncelleme: Ethereum’un çıkış tarihi olarak Temmuz ayını işaret eden Vitalik Buterin, Bugün attığı bir tweet’te ona doğrultulan bu soruda bir yanlış anlaşılma kurbanı olduğunu dile getirdi ve Ethereum 2.0’ın Temmuz ayında çıkış yapacağı iddialarını reddetti. Ayrıca Buterin, bu yaşanan yanlış anlaşılma için özür diledi. Ne diyelim, Ethereum 2.0 sevdası, bir başka bahara kalmış gibi görünüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar