Muhabbit

Ethereum 2.0’da Kilitlenen Ethereum sayısı 4 Milyon’u Geçti!

Kilitli ETH adedi gittikçe artıyor!

ethereum

CryptoQuant’a göre, Ethereum 2.0 sözleşmelerine yatırılan toplam Ethereum miktarı, 11 milyar $’ın üzerinde bir değere sahip.

Ethereum 2.0 sözleşmesindeki toplam ETH miktarı. Kaynak: CryptoQuant

ETH 2.0, Ethereum blockchainin mevcut PoW algoritmasından PoS algoritmasına dönüştürmeyi amaçlayan, iddialı ve uzun sürecek bir güncelleme planıdır. Bu, ağın enerji tüketimini ve donanım gereksinimlerini önemli ölçüde azaltacak ve potansiyel olarak daha düşük işlem ücretlerine ve daha yüksek iş hacmine katkı sağlayacaktır.

An itibarıyla ETH 2.0, “Phase 0” olarak adlandırılan ilk aşamasında. İlk olarak 2020’nin sonunda başlatmak için ağ, 16.000’den fazla doğrulayıcıya ve 500.000 ETH’ye ihtiyaç duymuştu. Başlangıçta, topluluk üyeleri, kripto paralarını kilitlemek konusunda isteksiz görünüyorlardı, ancak minimum eşik son teslim tarihinden hemen önce aşıldı.

Ancak o zamandan bu yana, ETH 2.0 stake sözleşmesine ETH girişi önemli bir ölçüde arttı. 4 Aralık’a kadar, kullanıcılar 2.0 sözleşmesinde toplam 1 milyon ETH’yi kilitli bırakmışlardı. Bu rakam sadece 20 günde iki katına çıktı ve 24 Aralıkta tam 2 milyon ETH’ye ulaştı.

Devam eden boğa piyasası, sözleşmelerde kilitlenmiş ETH’lerin değerinde önemli bir artışa sebep oldu. Aralık ayında Ethereum yaklaşık 600 $’dan işlem görüyordu. Ancak an itibarıyla Ethereum 2700-2800 $ civarında işlem görüyor.

Ethereum 2.0’a kilitlenen ETH miktarındaki artış, önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in bir duyurusu ile ilişkilendiriliyor. 16 Nisan tarihinde platform, ETH 2.0 kontratlarına yatırım yapmak isteyen kullanıcılarını bekleme listesinden çıkarmaya başladı. Artık Coinbase kullanıcılar, ETH’lerinin bir kısmını kilitleme karşılığında yıllık %6 oranında kazanç elde edebilecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version