BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Ethereum Adresinden E-Posta Göndermek Mi? Neden Olmasın!

Unstoppable Domains ile Ethereum adresinizle e-posta yollamak artık mümkün!

Yayın:

-

Ethereum Adresinden E-Posta Göndermek Mi? Neden Olmasın!

Kendini kripto para aracılığıyla ödemeleri basitleştirmeye adayan şirket Unstoppable Domains, yeni atılımıyla dikkat çekiyor.

Mart ayının sonunda Opera ile yaptığı ortaklık ile tarayıcı içerisine yerleşik kripto para cüzdanı ile adından söz ettiren Unstoppable Domains, şimdi de Ethereum adresiyle e-posta yollamanın önünü açıyor.

Unstoppable domains

İlklere doymayan, yenilikle beslenen Unstoppable Domains yeni özelliği Unstoppable e-mail ile e-postaların Ethereum adresinden özel anahtarla imzalanmış olarak gönderilmesini sağlıyor. “.crypto” uzantılı alan adına sahipseniz artık Ethereum özel anahtarıyla imzalanmış e-postanızı istediğiniz kişiye yollayabileceksiniz.

Kripto para tarihine bakıldığında bu fikrin daha önce ilk Bitcoin sahiplerinden olan Hal Finney tarafından PGP yani Pretty Good Privacy’nin geliştirilmesinde kullanıldığı görülüyor. PGP de 1990’lı yıllarda e-posta gibi çeşitli dijital araçların şifrelenmesine olanak sağlayıp kişiye özel anahtar ve imzalama şansı veriyordu.

Unstoppable Domains’in kurucu ortağı Bradley Kam verdiği demeçte, e-posta hizmetinin ETHMail Webmail ile sağlandığını ve maalesef merkeziyetsiz olmadığını açıkladı. Şu an ücretsiz olarak sunulan hizmet için “.crypto” alan adına sahip olmak da şart değil. Alan adını kontrol eden bir özel anahtar ile imzalamanız yeterli.

Şirketin kurucu ortağı Bradley Kam, birkaç ay önce hayata geçirdikleri dChat uygulamasından da bahsetti. Yeni özellik Unstoppable E-mail ile aynı alanda yer almalarını da dilediğini ekledi.

“Yeni özelliğimizi hayata geçirdiğimiz için çok heyecanlıyız. Genel olarak mesajlaşmanın merkeziyetsiz internetin gerçekten büyük bir parçası olduğunu düşünüyorum. Bu düşünceye istinaden birkaç ay önce oluşturduğumuz merkeziyetsiz eşlerarası sohbet protokolünü görmüştünüz. Yeni özelliğimizin de o alanda kullanılabilecek başka bir araç olacağını düşünüyorum.”

Unstoppable domaıns kurucu ortağı Bradley Kam


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Oyun Oynayarak Token Kazanın İşte GAMEE!

Gamee Token, Ethereum üzerinde bir ERC-20 token olarak bulunmakta. Temelde GAMEE platformu üzerinde bulunan oyunların oynanması ile ödül olarak dağıtılan Gamee Token, aynı zamanda alınıp satılabiliyor.

Yayın:

-

gamee token

Animoca Brands ve GAMEE yaptığı duyuru ile birlikte Gamee Token’i duyurdu.

Gamee Token, Ethereum üzerinde bir ERC-20 token olarak bulunmakta. Temelde GAMEE platformu üzerinde bulunan oyunların oynanması ile ödül olarak dağıtılan Gamee Token, aynı zamanda alınıp satılabiliyor.

Oyuncuların özelliklerine ve başarılarına göre ödüllendiren platform, aynı zamanda GAMEE platformu üzerinde oluşturulan oyunlar için oyun yaratıcılarını da ödüllendiriyor.

Kısacası GAMEE sosyal bir gaming platformu olarak tanımlanabilir. Websitesi ve mobil uygulaması üzerinde kullanıcılara 80’den fazla oyun sunan GAMEE, HTML 5 tabanlı geniş bir oyun kütüphanesi sunuyor.

Dünyaca ünlü kurum ve şirketlerle işbirliği içerisinde oluşturulan oyunlar fazlasıyla ilgi görüyor.

NASA Cartoon Network Ve Daha Fazlası

GAMEE platformunun işbirliği içinde olduğu kurumlar arasında NASA, Cartoon Network gibi önemli kuruluşlar bulunuyor.

Diğer yandan Manchester City, ve Guinness Dünya Rekorları gibi farklı alanlardan da iş birlikleri bulunan GAMEE oldukça geniş bir yelpazaye sahip.

20 Milyondan Fazla Kullancı

Halihazırda 20 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan platform, aylık 40 milyon oyuna ev sahipliği yapmakta. Ek olarak platform ilk gününden bugüne toplamda 4 milyardan fazla kez platformda oyun oynandığını belirtiyor.

Özel Promosyon

Gamee Token için başlangıç promosyonu olarak REVV Token tutan kullanıcıların ödüllendirilmesi planlanıyor. Uniswap üzerinde REVV-ETH paritesine likidite sağlayan kullanıcıların Gamee Token ile ödüllendirilmesi planlanmakta.

Promosyon ile ilgili burada bulunan linkten daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Yearn Finance Sitesinin Klonuna Dikkat Edin!

Yearn Finance’in klonu bilgilerinizi çalmak istiyor!

Yayın:

-

Yearn Finance

Merkezsiz finans “yield farming” platformu Yearn Finance kullanıcıları, yeni bir dolandırıcılık hamlesi ile karşı karşıya!

Görünüşe göre dolandırıcılar, Yearn Finance’in internet sitesini birebir kopyalamış ve kullanıcıların hesap bilgilerini bu şekilde kayıt ediyorlar.

Yearn Finance’in klon sitesi, orijinal internet sitesinin tasarımından alan adına kadar mükemmel bir şekilde kopyalamış durumda. İnternet sitesinin ardındaki dolandırıcılar “yaerm.finance” alan ismini almış.

Ayrıca dolandırıcılar, açılış sayfalarını “yearn finance” anahtar kelimesi ile tanıttılar. Böylece insanlar gerçek internet sitesini aradığında, klon internet sitesini de gördüler.

Yearn Finance’in klon ve gerçek adresi.

Bir kullanıcı reklama tıkladığında, onu tam olarak Yearn Finance’in resmi internet sitesine benzeyen internet sitesine yönlendirir. Bununla beraber, görünen ilk pencerede aşağı inince internet sitesinde “yedi kolay saç stili” adında konuyla ilgisiz bir rehberi görebilirsiniz.

Klon internet sitesinde tıpkı orijinal internet sitesinde olduğu gibi, 6 farklı sekme bulunuyor. Bu bağlantılar, kullanıcıların hangi sekmeye tıkladıklarına bakmaksızın, onları cüzdanlarına giriş yapmalarını isteyen bir sayfaya yönlendiriyor.

Kullanıcılar, giriş yaptıklarında klon site, aralarından seçim yapabilecekleri kripto cüzdanlarının bir listesini gösterir. Ardından, kullanıcılarıdan giriş bilgilerini ve parolasını paylaşmasını isteyen açılır bir pencere gösterir.

Klon dolandırıcıları, kripto alanında nispeten yaygındır. Başka bir internet sitesi, bu tür bir dolandırıcılık yaparak Trust Wallet‘ı taklit etmişti.

Crypto India, Twitter’da dolandıcırıların, Binance Coin ile kullanıcıları dolandırmaya çalışan dolandırıcıların taktiğini anlattı.

Dolandırıcılar rastgele kullanıcılara, BNB Dust şeklinde ödüller yolluyordu. Bu ödülleri talep etmek isteyen kullanıcılar dolandırıcıların yolladığı bağlantıya tıklıyor ve yeni bir pencere açılıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu açılır pencerede, kullanıcılardan kişisel bilgileri talep ediliyor.

Ne yazık ki, eğer dikkatsiz bir kullanıcıysanız, bu tarz tuzaklara kolayca düşebilirsiniz. Çünkü dolandırıcılar bu işi o kadar profesyonel bir hale getirdi ki, iki internet sitesi arasında fark yok denilecek kadar az. Siz siz olun, kullandığınız internet sitelerinin orijinal bağlantılarını her zaman kontrol edin.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.