Muhabbit

Ethereum Ağının Tıkanmasının Sebebi SHIB İşlemleri!

Ethereum ağında yaşanan yoğunluğun sebebi ortaya çıktı.

Ethereum

Ethereum

Ethereum ağında yaşanan yoğunluğun sebebi ortaya çıktı.

Son dönemde iyice popüler olan “meme coin”ler ağdaki yoğunluğu fazlasıyla artırmış durumda.

Dogecoin’in ardından piyasaya çıkan SHIB ve benzeri “coin”ler ve işlem ücretlerini tahammül seviyesinin fazlasıyla üzerine çıkardı.

ERC-20 token transfer ücretleri 71 $ seviyelerine kadar çıkarken, Uniswap’te yapılan işlem ücretleri ise 200 $’ın üzerine çıktı.

Larry Cermak tarafından paylaşılan verilere göre tüm borsalarda aynı hızlı bir şekilde listelenmeye başlayan SHIB, Uniswap’te de 1 Milyar $’ın üzerinde hacime ulaşmış durumda. Uniswap üzerinde gerçekleşen her işlem için de Ethereum ağında bir işlem gerçekleştiği için büyük bir yoğunluk oluşmuştu. Bu durum ise direkt olarak işlem ücretlerine yansıdı.

SHIB Token Gas Ücretleri

Son 7 gün içinde SHIB/ETH paritesinde gerçekleşen işlem hacmi ise 3 Milyar $’ın üzerinde bulunuyor.

Borsalarda Transferler Gecikti

Yoğunluk sebebiyle ERC-20 tabanlı çekim işlemlerinde sorun yaşayan borsalar, birçok transferi zamanında gerçekleştiremedi.

Aynı sıralarda Binance tarafında yaklaşık 20 dakika çekim işlemleri de durdurulmuştu.

DOGE rakibi SHIB son dönemde fazlasıyla popüler olan kripto para birimlerinden biri olarak öne çıkıyor. Trilyonları bulan arzı ve düşük fiyatı ile yatırımcıları çeken “meme coin”, ciddi bir hype yakalamış durumda.

Kripto para biriminin yaratıcı coin arzının yarısını da Vitalik Buterin’in cüzdanına göndermiş durumda. Bu noktada Buterin tarafında herhangi bir hareket görülmezken, kendisi toplam SHIb arzının yarısına sahip durumda. Sadece SHIB coin ile milyarder olan Buterin, Ethereum’un yaratıcısı olarak tanınıyor.

SHIB Token

SHIB coin alım satımı gerçekleştirdiniz mi?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version