Muhabbit

Ethereum ETF’ler onaylandı, ETH fiyatı 4000 dolara dayandı

Ethereum, beklenen ETF lansmanları öncesinde değer kazanmaya devam ediyor. Son iki haftada ETH %35 artış gösterdi. Ethereum, sekiz Ethereum ETF’inin onaylanmasından sadece birkaç gün sonra 4.000 dolar seviyesine yaklaştı.

Trump’ın Kripto Yanlısı Yorumları

Ether fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %3,4 artarak 3.932 doalara ulaştı. Bu seviyeye en son mart ayında ulaşmıştı. QCP Capital’e göre, bu fiyat hareketi eski Başkan Donald Trump’ın kripto yanlısı yorumlarından kaynaklanıyor. Trump, Liberter Ulusal Konvansiyonu’na katılmadan önce Truth Social’da kriptoya olan desteğini ifade etti. “Kripto para şirketlerine ve bu yeni ve gelişen sektöre karşı çok olumlu ve açık fikirliyim” dedi.

QCP Capital, Ethereum ETF’lerin işlem görmeye başlamasıyla birlikte potansiyel kurumsal talep nedeniyle, piyasa katılımcılarının ETH‘ye yönelik yükseliş beklentileri olduğunu belirtti. Şirket, “Yapısal olarak olumlu olsa da, S-1 onayları konusunda daha fazla netlik elde edene kadar büyük bir çıkış beklemiyoruz” dedi.

eToro analisti Simon Peters, ”ETF’lerin yayına girmesi ve milyarlarca dolarlık yatırımların ön plana çıkması beklentisi içinde olan kripto yatırımcıları için artık Ethereum satın alma fırsatıdır.” ifadelerini kullandı.

Trade’lar, Ethereum ETF’lerinin Bitcoin ETF’lerinin gördüğü miktarın %15-30’u civarında bir giriş görebileceğini tahmin ediyor. ETF onayı sürpriz oldu, ihraççılar özellikle hazır değildi. Ancak gecikme potansiyel girişlerin sıraya girmesine olanak tanıyor. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version