Muhabbit

ANALİZ

Ethereum ETH Fiyat Analizi 02.07.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum ETH Fiyat Analizi 02.07.2021

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde kripto para piyasasının 2 numaralı coini olan Ethereum’u inceleyeceğim. Ethereum bazen üzerinde geliştirilen projelerle bazen fiyatıyla bazen de işlem ücretleriyle gündeme geliyor. Aslında her zaman iyi veya kötü bir yanıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Biz bugün Ethereum’u fiyat açısından inceleyeceğiz.

ETH Fiyat 2 Temmuz 2021

Geçtiğimiz günlerde 1700 dolar seviyesini 2 defa test eden Ethereum bu seviyeden tepki alarak 2300 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Şu an ise 2100 dolar seviyesinden işlem görmekte.

ETH Grafik 2 Temmuz 2021

i3gGDm8t - Ethereum ETH Fiyat Analizi 02.07.2021
Ethereum ETH fiyat grafiği 02.07.2021. 4 saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir

4 saatlik Ethereum/Tether (ETH/USDT) grafiği. Fiyat verileri Binance borsasına ait olup grafik tradingview’den temin edilmiştir. Grafik ve ölçümler logaritmik ayarlardadır.

ETH Analiz 2 Temmuz 2021

Grafikteki yeşil bölgeler destek ve dirençleri göstermektedir. Özellikle grafiğin alt kısmındaki geniş yeşil bölge oldukça önemli bir destek seviyesidir. Geniş olmasının sebebi de büyük zaman dilimindeki bir bölgeyi göstermesinden dolayıdır. Bu önemli bölgenin kırılmamış olması oldukça önemli bizim için.

Grafikteki bir diğer önemli alan 2250 dolar seviyesinde bulunan direnç bölgesi. Bu bölge 4 saatlik zaman dilimi için oldukça önemli. Fiyat burayı test etmiş durumda ancak henüz kırılmış değil.

Ayrıca grafikte ikili dip diyebileceğimiz bir bölge var (1700 dolar bölgesinden 2 defa tepki almış). Bu bölgeyi ikili dip olarak alabiliriz ama fiyat 2250 dolar bölgesini test ederek bu formasyonun hedefine gitmiş diyebiliriz. Bu formasyonun 2618 bölgesi ise 1900 dolar bölgesidir.

ETH Yorum 2 Temmuz 2021

Ethereum’daki genel durumu toparlayacak olursam, fiyat halen bize yönüyle alakalı çok fazla bilgi vermiyor. Yani nötr durumda diyebiliriz. Eğer 2250 dolar bölgesindeki direncini kırabilirse oldukça olumlu bir gelişme olacaktır.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar