Muhabbit

Ethereum ETH Fiyat Analizi 01.06.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Ethereum Fiyat Analizi Draco

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde kripto para piyasasının 2 numarası olan Ethereum’u inceleyeceğim. Ethereum 4k bandına yükselirken piyasada popülerliği artmaya başlamıştı. Ancak yaşadığımız büyük düşüşle birlikte fiyatı 2000 doların altına kadar sarkmış olsa da şu an 2500 dolar dolaylarında seyrediyor.

Yukarıdaki paragrafta Ethereum’un 4000 dolar bandına yükselirken popüleritesinin arttığını belirtmiştim. Ulaştığı en yüksek seviye de 4400 dolar bandı. Haliyle diğer altcoinlere göre sonradan popülerite kazanınca birçok yatırımcı oldukça yüksek fiyatlardan Ethereum almış oldu. Kripto para yatırımcılarımızı biraz tanıyorsam da bu alınan Ethereum’lar stop olmadı ve halen tutuluyor. Yani birçok kullanıcı şu an zararda ve Ethereum’a yatırdıkları miktarı kurtarmak istiyorlar diye düşünüyorum.

Şimdi bakalım Ethereum grafiği bize neler gösteriyor.

Ethereum Yorum

Bugün Ethereum grafiğimizi 2 saatlik zaman diliminde inceleyeceğiz. Ancak grafiği büyüttüğümden dolayı kısa vadeye değil orta vadedeki durumunu inceleyeceğim.

Ethereum ETH fiyat grafiği 01.06.2021. 2 saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir

Grafikteki yeşil bölgeler Ethereum için bu zaman diliminde takip ettiğim destek ve dirençleri göstermektedir. Destek ve dirençler arasındaki fark sizin de fark ettiğiniz üzere biraz geniş. Belirttiğim destek ve dirençlerin dışında da tabii ki farklı bölgeler bulunmakta. Ancak ben sadece önemli olanları size aktarmak istedim.

Youtube kanalımızdaki son videomda aslında Ethereum için olan görüşlerimi paylaşmıştım. İlgili videoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Videoda Ethereum için Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) yapısından bahsetmiştim. Bu yapı henüz bozulmuş veya onay almış değil. Ancak önümüzdeki günlerde formasyonun neckline bölgesi kırılmaz ise bu yapının bozulacağını düşünüyorum. Eğer neckline bölgesi kırılır ise önümüzdeki direnç bölgelerinde kâr almaya başlayacağım.

Gelişmeleri hem buradan hem de twitter hesabımdan paylaşmaya devam edeceğim takipte kalınız.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version