Muhabbit

Ethereum ETH Fiyat Analizi 05.01.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

ethereum eth Fiyat Analizi 1

Bu akşamki fiyat analizi yazımda kripto para piyasasının 2 numarası olan Ethereum’u inceleyeceğim. Son günlerde yaptığım analiz videolarında da dediğim gibi Ethereum’da işler biraz karışık. Bunu dememin sebebi son zamanlardaki hareketlerini öngörmek biraz güç. Şimdi analiz kısmımıza geçelim.

ETH Fiyat 5 Ocak 2022

Bitcoin uzun bir zamandır 4.000 dolar bölgesinin etrafında dolaşmaktaydı. Ancak maalesef ki fiyatında düşüşler yaşandı ve 4.000 doların altında seyrediyor şu an. Yazıyı hazırladığım sırada 3.820 dolar seviyesinden işlem görmekte.

ETH Grafik 5 Ocak 2022

Ethereum ETH fiyat grafiği 05.01.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

ETH Analiz 5 Ocak 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Ethereum grafiğinde takip ettiğim destek ve dirençleri göstermektedir. Ancak sın zamanlarda Ethereum’daki destek ve dirençlere pek güvenemiyorum. Bunun sebebi oldukça kolay kırılmaları. Haliyle Ethereum grafiğindeki destek ve dirençler pek güven vermiyor bana.

Grafikte bir kanal yapısı görmekteyiz. Bu kanal yapısının iki tarafına da fiyatın üçer testi bulunmakta. Bu da bize nispeten güvenilir trendler olduğunu göstermekte. Çok büyük bir yapı olmadığından dolayı kısa vadeli işlemler için takip edeceğim. Bu tarz yapıların hedefi, kırıldığı yöne doğru bir kanal genişliği kadardır.

ETH Yorum 5 Ocak 2022

Yukarıdaki kanal yapısı ters bayrak formasyonuna da benzemekte. Ancak kanal yapısından önceki düşüş trendi kanala göre küçük olduğundan dolayı buraya kanal yapısı diyemeyiz. Haliyle burayı sadece kanal formasyonu olarak alıp buna göre işlem stratejisi geliştireceğim.

Bu analizi TradingView üzerinde görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version