Muhabbit

Ethereum ETH Fiyat Analizi 20.09.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Herkese iyi akşamlar, bu yazımda Ethereum grafiğinin son durumunu inceleyeceğiz. Bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımda grafikteki trendden bahsetmiştim. Onun kırılmasıyla beraber fiyatta hızlı bir düşüş geldi. Önceki Ethereum fiyat analizi yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şimdi grafik üzerinde son durumu daha detaylı inceleyelim.

ETH Fiyat 20 Eylül 2022

Ethereum geçtiğimiz günlerde 1300 dolar seviyesinin de altına sarkmıştı. Ancak sonrasında oradaki desteğinden küçük de olsa bir tepki aldı ve tekrar 1300 dolar bölgesinin üzerine çıktı. Yazıyı hazırladığım sırada 1350 dolar bölgesinden işlem görüyor.

ETH Grafik 20 Eylül 2022

Ethereum ETH fiyat grafiği 20.09.2022. 6 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında listeli Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman diliminde ve TradingView’den temin edilmiştir.

ETH Analiz 20 Eylül 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Ethereum grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Zaten önceki yazılarımı veya analizlerimi takip ediyorsanız bunlara hakimsinizdir. Önceki Ethereum grafiklerimden farklı olarak iki adet daha destek seviyesi ekledim. Bunları grafikte kırmızı yatay çizgiler olarak gösterdim. Önceki grafiklerimde buralar çok ihtiyacımız olmaz diye eklememiştim. Ama artık ne olur ne olmaz diye grafiğe ekledim.

Bildiğiniz üzere yarın saat 21:00’de FED faiz kararını açıklayacak. Piyasanın beklentisi 75 baz puan faiz artışı. Açıkçası ben piyasanın bunu şimdiye dek fiyatlamış olduğunu düşünüyorum. Yani 75 baz puan artışa kadar piyasanın olumsuz bir tepki vereceğini düşünmüyorum (Powell’dan oldukça olumsuz açıklamalar gelmezse tabi). Bununla birlikte fiyatın son tepki aldığı yer olan 1260 dolardaki desteğini kırması durumunda grafikteki kırmızı destekleri takip edeceğim.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version