Muhabbit

Ethereum ETH Fiyat Analizi 27.11.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Ethereum Fiyat Analizi Draco

Herkese iyi akşamlar. Bugünkü fiyat analizi yazımda Ethereum’u inceleyeceğim. Ethereum bir önceki analizlerimde tam beklediğimiz bölgeden tepki aldı. Şu an o desteğin üzerinde işlem görmekte. Ama şimdi lafı fazla uzatmayayım analiz kısmımıza geçip orada daha detaylı inceleyelim son durumu.

ETH Fiyat 27 Kasım 2021

Birkaç gün önce yaşadığımız düşüşte Ethereum fiyatı 3.900 dolar bandına kadar gerilemişti. Ancak sonrasında toparlandı ve tekrar 4.000 dolar bandının üzerine çıktı. Yazıyı hazırladığım saatte 4.120 dolar bandında işlem görmekte.

ETH Grafik 27 Kasım 2021

Ethereum ETH fiyat grafiği 27.11.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Ethereum/Tether paritesine ait fiyat grafiği. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

ETH Analiz 27 Kasım 2021

Grafikteki yeşil bölgeler Ethereum grafiğinde takip ettiğim destek bölgelerini göstermektedir. Bugün üzerinde duracağımız konu da bu bölgelerden biri aslında. 4.000 dolar bölgesindeki destek son yaşadığımız düşüşleri şimdiye dek durdurmayı başardı. Zaten önceki analizlerimi hatırlayacak olursanız bu desteğin öneminden ve düşüşün muhtemelen burada son bulacağını belirtmiştim.

Fiyatın son zamanlarda bu bölgeyi 3 defa test ettiğini görmekteyiz. Aslında bu bizim için biraz sıkıntılı bir durum. Çünkü bir destek veya direnç ne kadar test edilirse o kadar zayıflamaktadır. Ancak bu bölge henüz kırılmadığı için direkt short işlem açmayı riskli görüyorum. Bunun yerine kırılım beklemek daha risksiz olacaktır. Aynı şekilde long işlem düşünenler de burası kırılmadıkça bir sorun olacağını düşünmüyorum.

ETH Yorum 27 Kasım 2021

Yukarda biraz karmaşık olarak düşüncelerimi belirtmiş olabilirim. Kısaca toparlayacak olursam, kısa vadede 4.000 dolar bölgesindeki desteğin akıbeti bizim için oldukça önemli. Fiyatı bu bölgenin üzerindeyken olumlu, altındayken olumsuz durumlar geçerli olacaktır.

Bu analizi TradingView üzerinde görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version