Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Fiyat Analizi 03.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyat Analizi 03.01.2021

Bugün Ethereum’un fiyat grafiğini inceleyeceğim. Bugün kripto para piyasasında güzel yükselişler gördük. Bunlardan biri de tabi ki de Ethereum’du. Bakalım Ethereum fiyat grafiği bize neler gösteriyor şu an.

hUoYdNDy - Ethereum Fiyat Analizi 03.01.2021
Ethereum ETH fiyat grafiği 03.01.2021. 60 dakikalık grafik veriler Binance borsasına aittir

Yukarıdaki grafikte gördüğünüz destek ve dirençleri Muhabbit Youtube kanalında hazırladığım analiz videolarında sıkça kullanıyordum. Bunlar büyük zaman dilimindeki destek/direnç bölgeleri. Aşağıdaki grafikte bunları daha net olarak görebilirsiniz bu bölgelerin nereden geldiğini.

5cq5SRGt - Ethereum Fiyat Analizi 03.01.2021
Ethereum ETH fiyat grafiği 03.01.2021. 3 günlük grafik veriler Binance borsasına aittir

Bu büyük zaman dilimindeki görüntüyü video analizlerimde çok defa kullanmıştım. 640 dolar bandındaki bölgenin kırılımıyla hedefin 800 dolar bölgesi olacağını da belirtmiştim. Açıkçası ben o bölgede fiyatın biraz dinleneceğini düşünüyordum. Ama Ethereum o bölgeyi zorlanmadan geçti ve bir sonraki direnç bölgesine geldi.

eqNKTtcS - Ethereum Fiyat Analizi 03.01.2021
ETH/BTC paritesi fiyat grafiği 03.01.2021. 4 saatlik grafik veriler Binance borsasına aittir.

ETH/BTC paritesine baktığımızda da yine uzun yeşil mumlar görmekteyiz. Fiyat destek bölgesinden tepki aldıktan sonra direnç bölgesini yine zorlanmadan geçmiş durumda. Aynı zamanda burada bir ikili dip formasyonu da tartışılabilir.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar