Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Fiyat Analizi 18.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyat Analizi 18.01.2021

Bugün kripto piyasasının 2 numaralı coini olan Ethereum’u inceleyeceğiz. Ethereum’a aynı zamanda kripto piyasasının bel kemiği de diyebilirim. Çünkü onunla beraber kripto piyasasının kendini aştığını düşünmekteyim. Diğer yandan işlem yapmayı en sevdiğim coinlerden biridir de. Lafı daha fazla uzatmayayım ve grafiğe geçelim.

jiXFZnxQ - Ethereum Fiyat Analizi 18.01.2021
Ethereum ETH fiyat grafiği 18.01.2021. 2 saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir

Dün olduğu gibi bugün de grafiğe biraz geniş çerçeveden bakacağız. Bunun sebebi nispeten büyük bir trendimizin olması. Yeşil alanlar her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Bu destek ve dirençleri muhabbit youtube kanalımız için hazırladığım videoda belirlemiştim. Aslında 1400 dolar bölgesinde bir de ATH direncimiz var. Ancak ben ne zaman o bölgeye dikkat çeksem ETH inat edip oradan uzaklaşıyor. Bugün bir totem yapıp grafikte belirtmeyeyim onu. Ama sizin aklınızın bir köşesinde dursun yine de.

Bugün asıl konuşacağımız şey ise grafikteki trendlerimiz. Grafikte 3 adet trend görmektesiniz. RSI üzerindeki trend ile başlayalım. 4 saatlik grafikte RSI’daki düşen trend kırılmıştı ve fiyat yükselmişti. Ancak daha sonra ise yükseliş beklediğim düzeyde olmadı. Zaman geçtikçe de bu RSI trendine olan güvenim kayboluyor. Bir süre daha beklediğim yükseliş gelmezse bunu bir kenara bırakacağım.

Diğer yandan fiyat üzerinde de iki trendimiz bulunmakta. Biri büyük bir yükselen trend. Buna benzer bir trendin Bitcoin grafiğinde olduğunu da hatırlarsınız. Fiyat son dönemde bu trendi çok sayıda test etmeye başladı. Bundan dolayı bu trende dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu trend kırılırsa da bekleyebileceğimiz destek bölgelerini de grafikte belirlemiştim zaten. Diğer yandan grafiğin sağ tarafında bir düşen trend görmekteyiz. Ancak bu trend nispeten küçük zaman diliminde oluştuğundan kırılması halinde uçuk veya aşırı yüksek hedefler vermek şimdilik yanlış olacaktır.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar