Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Fiyat Analizi 27.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyat Analizi 27.01.2021

Bugün inceleyeceğimiz coin ETH yani Ethereum. Kripto piyasasının 2 numaralı coini için uzun süredir ATH beklentisi buunmakta. Geçtiğimiz günlerde ATH direnç bölgesini geçse de bu durum pek kalıcı olmamıştı.

Bpo5fopI - Ethereum Fiyat Analizi 27.01.2021
Ethereum ETH fiyat grafiği 27.01.2021. 4 saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir

Grafikteki yeşil alanlar destek ve direnç bölgelerimiz. En üstte bulunan yani 1400 dolar bölgesinde bulunan bölge ise ATH (All Time High/ Tüm zamanların en yüksek seviyesi) direnci. Altındaki bölgeler ise şimdilik destek bölgelerimiz. Bunlar şimdiye dek güzel olarak çalıştıklarından değerlerinde oynama yapmadım.

Birkaç gün önce fiyat ATH direncinin üzerine çıktı. Ancak bu hareket kalıcı olamadı maalesef ve fiyat tekrar aşağıya indi. Haliyle de o hareket fitil olarak kaldı sadece. Teknik analizde bu gibi durumlarda genelde bu direnç bölgesi kırıldı olarak sayılmaz. Yani hâlen ATH direnci kırılmış değil Ethereum için. Bu hareketten sonra fiyat bir alt desteğine geldi ve buradan bir tepki almış gibi görünüyor. Ancak bu sadece dead cat bounce olarak mı kalacak yoksa yeniden ATH direncine gider miyiz şimdilik bu konu biraz ortada. Bir yandan Ethereum grafiği bullish dururken (ATH direnci şimdiden 2 kez test etti ve trendi döndürecek bir ret yemedi) diğer yandan Bitcoin ise pek güven vermiyor.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar