Muhabbit

Ethereum London Hard Fork Bugün Gerçekleşiyor!

Ethereum ağında bir dizi düzenleme getirecek olan yeni güncelleme London Hard Fork bugün gerçekleşecek.

Ethereum London Hard Fork

Ethereum London Hard Fork

Ethereum ağında bir dizi düzenleme getirecek olan yeni güncelleme London Hard Fork (sert çatallanma) bugün gerçekleşecek.

Ethereum’un Temmuz ayının ortasında sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı duyuruda başarılı testnet’lerden sonra London Hard Fork’un 3 Ağustos ila 5 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşmesinin beklendiği açıklanmıştı.

Ethereum’un London Hard Fork’u ile 5 EIPs’ın ilki olan EIP-1559 ‘un devreye girmesi bekleniyor. EIP-1559’un amacı ise Ethereum’u deflasyonist hâle getirmek olmakta.

London Hard Fork’a giderken blokların kırılmasını ve geri sayımları Watch The Burn sitesinden takip edebilirsiniz. Şu anda (5 Ağustos 2021/12:18) London Hard Fork’a 878 blok kaldığı gözlenmekte. Bununla birlikte şu anki tahmini London Hard Fork saati 15:38:55 olmakta.

London Hard Fork Nedir?

Ethereum’un bugün gerçekleşmesi beklenen London Hard Fork’u, temel olarak mevcut iş kanıtı protokolünden (PoW) daha verimli bir şekilde tasarlanmış olan hisse kanıtı (PoS) protokolüne geçişin bir aşaması olarak tanımlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için:

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version