Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Madencileri 1 Saatte 500000 Dolar Kazandı!

Glassnode verilerine göre Ethereum madencilerinin gelirlerindeki artış ile birlikte son saatte kazanılan gelir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Clock
Paylaş
Ethereum Madencileri 1 Saatte 500000 Dolar Kazandı!

Ethereum (ETH) madencileri son 1 saatte 500.000 $ kazandı.

Glassnode verilerine göre Ethereum madencilerinin gelirlerindeki artış ile birlikte son saatte kazanılan gelir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Öyle ki geçtiğimiz dönemde karşılaştığımız anormal transfer ücretlerinin de grafiğe dahil edildiği söylenmekte.

Yeni rekor Ethereum ağındaki yoğunluğu bir kez daha kanıtlamakta.

Blok ödülleri ile birlikte madencilerin transferlerden elde ettiği gelirler bir araya getirildiğinde madenci gelirlerinin son dönemde ciddi derecede arttığı söylenebilir.

“Stablecoin”lerdeki arz artışı sonucu oluşan transfer sayılarındaki artış ile birlikte DeFi uygulamalarının hız kazanması sonucu ödenen transfer ücretleri hızla artmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün günlük oluşan hacim noktasında Coinbase’i geride bırakan merkezsiz borsa Uniswap, DeFi uygulamalarına liderlik etmeye devam ediyor.

Diğer bir merkezsiz borsa Sushi Swap da geçtiğimiz gün 700 Milyon $’lık kilitli değere ulaşmıştı.

Bu durum da direkt olarak gerçekleşen transfer adedinin artmasına ve transfer ücretlerinin de doğru orantılı olarak artmasına sebep olmakta.

Squanch Bir Transfer İçin 40 $ Ödemiş

Bugün attığı tweet ile birlikte Squanch bir Ethereum transferi için 40 $ ödediğini duyurdu. Ek olarak transferin gerçekleşmesi için tahmini bekleme süresi de 1 saat 13 dakika olarak görünmekte.

Ethereum ağındaki bu durumun ne kadar sürdürülebilir olduğu bilinmemek ile birlikte kullancıların henüz diğer blockchain ağlarındaki DeFi ürünlerini çok fazla tercih etmediği söylenebilir.

Ödenen yüksek ücret ve uzun transfer sürelerine rağmen kullanıcıların Ethereum DeFi ürünlerini tercih etmesini hangi sebebe bağlıyorsunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar