Muhabbit

Ethereum Madencilerinin Gelirleri Şaşırttı!

ethereum

ethereum

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri haziran ayı içinde 549,58 milyon dolar gelir elde etti.

Haziran ayında elde edilen madencilik gelirleri, mayıs ayındaki 1,01 milyar dolarlık gelirden yaklaşık %45 daha az oldu. Ethereum madencileri elde etmiş olduğu bu gelir miktarı, haziran ayında Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelirden, yaklaşık olarak 100 milyon dolar daha az oldu.

Ağda yapılan işlemlere ait ücretleri ve son günlerdeki Ethereum fiyat hareketleri, madenci gelirlerinin haziran ayındaki gelirlerinde etkili olsa da önceki aylara oranla genel olarak ciddi bir düşüş görülüyor.

Madencilerin elde etmiş olduğu gelirin 29,64 milyon doları işlem ücretleri veya Ethereum’da işlem yapmakla ilgili maliyetlerden geliyor. Madencilere yapılan sübvansiyon ödemeleri ise geriye kalan 519,84 milyon doları oluşturuyor.

Aylık İşlem Sayısı

Bunun yanında elde edilen ağ verilerine göre, Ethereum’un haziran ayında ağ üzerinde yapılan işlem sayısı, son üç aylık döneme göre ortalama aynı değerlerde görünüyor.

Veriler incelendiğinde 2021 yılı Mayıs ayında zirve yapan ve 45,06 milyona ulaşan işlem sayısının, 2022 yılı Haziran ayına gelindiğinde 31,08 milyona düştüğü görülüyor.

transactions-on-the-ethereum-network-monthly (3)

TradingView üzerinden alınan verilere göre yazım itibarıyla (01 Temmuz 2022/14:42) 1043 dolar civarında işlem gören Ethereum, son yedi gün içerisinde %12’ye yakın bir düşüş yaşadı.

126 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Ethereum, günlük hacimde ise 18 milyar dolar civarında hacim yaratmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version