Muhabbit

Ethereum Mikseri Tornado Cash Arbitrum Desteğini Açıkladı!

Ethereum Layer 2 çözümlerinden biri olarak öne çıkan Arbitrum, büyümeye devam ediyor. Platforma son destek ise Ethereum mikseri Tornado Cash’ten geldi.

tornado cash

Popüler Ethereum mikseri Tornado Cash, Arbitrum desteğini açıkladı.

Ethereum Layer 2 çözümlerinden biri olarak öne çıkan Arbitrum, büyümeye devam ediyor. Platforma son destek ise Ethereum mikseri Tornado Cash’ten geldi.

Halihazırda birçok popüler akıllı kontrat platformu (Uniswap vs.) Arbitrum desteği sunuyor. Son açıklama ile birlikte Tornado Cash’ten de Arbitrum’a destek geldi.

Transferleri karıştırarak gizlilik çözümleri sunan Tornado Cash, halihazırda ETH ve USDT gibi varlıkların karıştırılmasına imkan tanıyor.

Geçtiğimiz yıl kendi yönetişim tokenini de duyuran platform, TORN işlemlerini başlatmıştı. zkSnark teknolojisini kullanarak işlemlerin izinin sürülmesini engelleyen Tornado Cash, tamamen farklı bir adrese çekim işleminin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sayede işlemlerin takip edilmesi neredeyse imkansız hale gelmiş oluyor.

Arbitrum Desteği

Arbitrum desteği sayesinde Tornado Cash ile gerçekleştirilecek işlemlerin daha hızlı ve daha ucuz olması bekleniyor. Arbitrum üzerinde 2.5 gwei olan işlem ücretleri, Ethereum ağı üzerinde direkt olarak gerçekleştirildiğinde 130 gwei vb. bir ücretlendirme gerektiriyor. İşlem yoğunluğunun artması ile birlikte daha da artabilen işlem ücretleri kimi zaman Ethereum ağını kullanılamaz hale getirebiliyor.

Layer 2 TVL

L2Beat tarafından paylaşılan verilere göre üzerinde en fazla kilitli değer bulunduran Layer 2 çözümü Arbitrum. 2.6 Milyar $’lık varlığı üzerinde bulunduran çözüm Boba Network, dYdX ve Optimism’in önünde bulunuyor. Layer 2 çözümleri üzerinde bulunan toplam varlık miktarı ise 6.7 Milyar $ seviyelerinde.

Layer 2 çözümleri hakkında sizin görüşünüz nedir?

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version