Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Talebi Artıyor! İşlem Hacimleri Rekor Kırdı!

Gelen yeni rakamlara göre Ethereum vadeli işlemlerinde Eylül ayında hacim rekoru kırıldı. Bu durum fiyata da yansıyabilir.

Clock
Paylaş
Ethereum Talebi Artıyor! İşlem Hacimleri Rekor Kırdı!

Vadeli işlem tarafından Ethereum (ETH) talebi hızla artıyor. Gelen yeni rakamlara göre Ethereum vadeli işlemlerinde Eylül ayında hacim rekoru kırıldı. Bu durum fiyata da yansıyabilir.

Eylül ayında Ethereum işlemlerinin hacmi yüzde 5.3’lük bir artış yaşadı. Buna göre 163.1 Milyar $’lık Ağustos ayındaki rekor seviye 172.2 Milyar $’lık yeni rekor ile aşılmış oldu.

2020 yılı verileri incelendiğinde bir önceki yıla göre yüzde 320’lere varan bir artış yaşayan Ethereum vadelileri, bu yıl oldukça fazla talep görüyor.

2019 verilerine göre aylık 30 Milyar $ seviyelerinde bulunan Ethereum vadeli işlem hacimlerinde görülen artış hayli dikkat çekici. 2020 yılı itibarıyla önemli bir artış yaşayan hacim rakamları Ağustos ve Eylül ayları ile birlikte rekor hacim oluşturmaya devam ediyor.

Ethereum tarafında açılan vadeki işlemlerin rekoru ise Huobi’de bulunuyor. 2019 yılından beri süregelen veriler incelendiğinde Ethereum vadelilerinde hacim lideri olan Huobi, Eylül ayında da liderliğini sürdürüyor.

İkinci sırada ise OKEx borsası bulunuyor. Hacim noktasında ikinciliği kimseye kaptırmayan OKEx’in en yakın takipçisi ise Binance.

Huobi ve OKEx’e göre vadeli işlem platformunu daha geç başlatan Binance, Ethereum kontratlarında hacmini artırmayı sürdürüyor.

ABD Hükümeti ile sorun yaşayan BitMEX ise bir önceki aya göre hacim kaybına uğramış görünüyor. Özellikle Ekim ayı verileri ile birlikte ortaya çıkacak olan kayıp oranı, yatırımcılar ve kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Diğer bir yandan durumu toparlamak adına 100x Group CEO ve CTO değişikliğine gitmişti. Dava sürecinden uzak kalarak kötü algıyı üzerinden atmak isteyen BitMEX ekibinin başarılı olup olamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi için: İlk 100 Kripto Para Birimi

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar