BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum Tarafında Önemli Hareketlilik! Hash Rate Yükseliyor

Yılbaşından bugüne yüzde 26.8 artan hash rate oranı Ethereum ağı için önemli bir değişiklik olarak öne çıkmakta.

Yayın:

-

ethereum

Son günlerde Ethereum (ETH) tarafında önemli hareketlilikler yaşanıyor.

Dün sizlerle Muhabbit Data üzerinde paylaştığımız üzere Ethereum “hash rate“i önemli bir artış yaşamış durumda. Yılbaşından bugüne yüzde 26.8 artan hash rate oranı Ethereum ağı için önemli bir farklılık olarak öne çıkıyor.

Hash gücü anlamında gelinen seviye ise son 7 ayın en yüksek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Borsalardan Yüklü Ethereum Çekildi

2 Haziran tarihinde yaşanan ufak ama sert düşüş ile birlikte de borsalardan yüklü miktarda Ethereum çıkış yapmış görünüyor.

2 Haziran günü borsalara giren Ethereum miktarı 140 milyon $ seviyelerinde iken net çıkış miktarı ise 220 milyon $ değerinde. Aynı gün için Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) için böyle bir durum söz konusu değil iken, Ethereum tarafında yaşanan hareketlilik ilgi çekici görünüyor.

Ethereum Tutan Adreslerin Sayısı 41 Milyona Yaklaştı

Ethreum tutan adreslerin sayısında da önemli bir artış yaşanmakta. 41 milyon sınırını zorlayan adres sayısı da ağ aktivitesi ve gelişimi açısından önemli bir veri.

grafik

10 Ethereum ve üzeri tutan cüzdanların sayısı da 276 bin civarlarına ulaşmış durumda. grafik

Ethereum 2.0 ile birlikte Ethereum’un çalışma prensiplerinin değişeceği herkes tarafından bilinmekte. Proof of stake algoritmasına geçiş yaparak yeni çözümleri ile birlikte “ölçeklenebilirlik” sorunlarını çözeceklerini belirten Ethereum geliştiricileri geçiş için halen net bir tarih vermiş değil. Mevcut yapısı ile saniyede ortalama 12 işlem onaylayabilen Ethereum ağı, yoğun aktivite dönemlerinde transfer konusunda problemler yaşamaya devam ediyor. Özellikle Tether’in Ethereum’a geçiş yapması ile birlikte artan bu yoğunluk 2.0 ile çözülebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Yıl içinde 280 $’a kadar çıkıp Mart ayında 80 $ seviyelerini gören Ethereum, an itibariyle 243 $’dan işlem görmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Vitalik Buterin’e Göre ETH 2.0’ın Gelişim Süreci Hafife Alınmış

Vitalik Buterin, katılıdığı bir podcast yayınında, neleri daha iyi yapabilecekleri hakkında öz eleştiri yaptı.

Yayın:

-

The Hashing It Out isimli bir podcast yayını kısa süre önce Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i konuk olarak aldı. Podcast’te Buterin, eğer Ethereum’u şimdi sıfırdan geliştiriyor olsaydı neleri farklı yapacağını anlattı.

Örneğin Vitalik Buterin, Ethereum’un gas maliyetlerinde hem büyük hem de küçük bir dizi değişikliğin yapılabileceğini kabul etti.  Buterin 2 Temmuz tarihli podcast yayınında, “başlangıçta gas maliyetlerini yönlendirmek için iyi şekilde çalışmadık” dedi.

Buterin’in Planları Arasında Sharding ve Proof-of-Stake Var

Buterin, gas fiyatlarından ve diğer küçük güncellemelerden bahsettikten sonra, Ethereum için daha büyük değişikliklerden bahsetmeye başladı.

2015 yılında başlamış olduğumuz şeylerin birçoğunu bitirmek için ne kadar zamana ihtiyacımız olduğunu fark edemedik. Bunun en büyük iki örneği ise Proof-of-Stake ve sharding sistemi.

Buterin şöyle devam etti;

Bu girişimin yıllar süreceğini görebilseydik eğer, muhtemelen izleyeceğimiz yol haritasını çok daha farklı bir şekilde çizerdik. Bununla beraber farklı ekiplerin hangi konular üzerinde çalışacaklarını belirlerdik ve ne yazık ki bu konuda çok kötü kararlar verdik. Bu konuda kesinlikle çok pişmanlık duyuyoruz çünkü yaşadığımız şeyler zaman kaybından başka hiçbir şey değil.

Blockchain uzmanı röportaj esnasında, kullandıkların ağın teknik tarafında yaşadığı bazı aksaklıklar nedeniyle de pişmanlık ve zaman kaybı yaşadıklarının altını çizdi.

Ethereum 2.0’ın Eli Kulağında

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0 uzun bir süredir geliştirilme aşamasında. Başlangıçta Ocak 2020 gibi erişime açılması beklenen Ethereum 2.0, belli başlı teknik aksaklıklar sebebiyle gecikmeler yaşadı. 23 Haziran tarihli Ethereum blogunda paylaşılan bir yazıya göre, geliştirici ekip hala Ethereum 2.o ile ilgileniyor.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Twitter’ın Dördüncü Emojisi #TRON İle MacBook Pro Kazanabilirsiniz!

Twitter, kripto para dünyasından simgelerini platformuna eklemeye devam ediyor.

Yayın:

-

Twitter, kripto para dünyasından simgelerini platformuna eklemeye devam ediyor.

Şubat ayının başında Bitcoin emojisi ile başlayan furya, 11 Haziran’da CRO ve 1 Temmuz tarihinde Binance’ın eklenmesiyle devam etmişti. Bugün TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından sosyal medya platformu Twitter üzerinden atılan tweet ile kripto para dünyasının simgesi eklenen dördüncü isminin TRON olduğunu açıklandı.

Artık Twitter kullanıcıları, #TRON veya #TRX yazarak TRON’un simgesine erişebilecek. Haber müjdeleyen Justin Sun, aynı zamanda deneme etkinliğinden de bahsetti. Üç adımdan oluşan etkinlikte birinciye MacBook Pro, ikinciye iPhone 11 Pro, üçüncüye ise Airpods Pro verilecek. Onuncu da dahil sonraki 7 kişi ise TRON Merch’in sahibi olacak.

Kazanmak için yapmanız gerekenler ise basit.

  1. Twitter üzerinden @justinsuntron @Poloniex @OfficialDLive @Tronfoundation hesaplarını takip etmek.
  2. #TRON emojisini Twitter biyografinize eklemek.
  3. Biyografinizin ekran görüntüsünü yorum olarak paylaşmak.

TRON 4.0’a 4 Kala…

TRON 4.0 için sadece 4 gün kalmışken (7.07.2020), böyle bir gelişmenin yaşanması özellikle de TRX’e gönül veren yatırımcılar için oldukça sevindirici. Çok daha güvenli ve gizlilik odaklı bir ağ olması planlanan TRON 4.0, Akıllı Sözleşme Gizlilik Protokol’ü ile de bir ilki gerçekleştirecek.

TRON 4.0 ile blok bilgisi onayları 57 saniyeden 3 saniyeye düşecek, TICP protokolüyle zincirler arası geçiş bambaşka bir boyut kazanacak. Ayrıca kurum ve kuruluşlara özelleşmiş Blockchain tabanlı uygulamalar da TRON 4.0’ın bir başka artısı olarak kullanıcılara sunulacak.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.