Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44051.33
0.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2364.42
0.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.04
18.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.5
2.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Trendini Test Ediyor

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Trendini Test Ediyor

Artık Merge’e saatler kalmasıyla birlikte kripto para piyasasının gözü Ethereum üzerinde yoğunlaşmakta. Herkes bir yandan Merge’ü beklerken bir yandan da Ethereum fiyatını takip ediyor. Dün akşam ABD enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte tüm piyasalarda bir düşüş gerçekleşti. Şimdi bu enflasyon verisinin Ethereum üzerindeki etkilerine ve grafiğinin son durumunu inceleyelim.

728×90 muhabbit - Ethereum Trendini Test Ediyor300x250 muhabbit - Ethereum Trendini Test Ediyor

ETH Fiyat 14 Eylül 2022

Birkaç gün önce Ethereum 1.800 dolar bölgesini zorluyordu. Ancak burayı geçemedi ve fiyatta düşüş yaşanmaya başladı. Buna dün akşamki ABD enflasyon verileri de eklenince fiyat 1.600 dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Yazıyı hazırladığım sırada 1.590 dolar bölgesinden işlem görüyor.

ETH Grafik 14 Eylül 2022

YnawZDL2 - Ethereum Trendini Test Ediyor
Ethereum ETH fiyat grafiği 14.09.2022. 6 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında listeli Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman diliminde ve TradingView’den temin edilmiştir.

ETH Analiz 14 Eylül 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Ethereum grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Ama bugün bu desteklerle pek ilgilenmeyeceğiz. Çünkü bugün önemli olan şey grafikteki yükselen trend. İlk olarak bu trendin yapısını bir inceleyelim. Trendlerde açı da oldukça önemlidir. Aslında pek çok kişi bunu göz ardı eder. Grafikteki trendin açısına baktığımızda, normal sınırlar içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Açısı ne çok yüksek ne de çok düşük. Bununla birlikte temas sayısına baktığımızda, bunun da yeterli sayıda olduğunu görmekteyiz. Toparlayacak olursak elimizde nispeten güvenebileceğimiz bir trend bulunmakta.

Dünkü düşüşün bu trend üzerinde son bulduğunu görmekteyiz. Fiyat şu an için bu trendin üzerinde seyretmekte. Ancak henüz net bir tepki alabilmiş değil. Bu trend kırılırsa ilk hedefin 1.430 dolar bölgesindeki destek seviyesi olacağını düşünüyorum.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar