Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39380.77
1.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2156.88
3.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.14
1.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Vakfı, Blockchain Teknolojisinin Gelişimi İçin 1 Milyon Dolarlık Hibe Desteği Verecek!

Ethereum Vakfı, yeni hibe programı ile blockchain teknolojisinin büyümesine katkı sağlamak istiyor.

Clock
Paylaş
Ethereum Vakfı, Blockchain Teknolojisinin Gelişimi İçin 1 Milyon Dolarlık Hibe Desteği Verecek!

Ethereum ve diğer blok zinciri teknolojisini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ethereum Vakfı, Ethereum ve blok zincir teknolojisi eğitimi ve savunuculuğu için tasarlanmış hibeler için 1 milyon dolar ayırıyor. 

728×90 muhabbit - Ethereum Vakfı, Blockchain Teknolojisinin Gelişimi İçin 1 Milyon Dolarlık Hibe Desteği Verecek!300x250 muhabbit - Ethereum Vakfı, Blockchain Teknolojisinin Gelişimi İçin 1 Milyon Dolarlık Hibe Desteği Verecek!

16 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan bir blog gönderisine göre, Ethereum Vakfı milyon dolarlık hibe havuzunu iki eşit parçaya bölerek oluşturacak.

Bu kapsamda Ethereum Vakfı, politika yapıcıları ve düzenleyicileri eğitmede öncülük eden üç kuruluşa toplam 500.000 dolar tutarında hibe sağlayacak.

  • Coin Center: ABD’nin önde gelen kar amacı gütmeyen kuruluşu, blockchain ağlarının karşılaştığı politika sorunlarına odaklanan bir şirket.
  • Electronic Frontier Foundation: Dijital gizliliği, ifade özgürlüğünü ve yeniliği savunmada kâr amacı gütmeyen bir kuruluş.
  • Fight for the Future: Teknolojinin baskı değil özgürlük için bir güç olduğu bir gelecek için savaşan tabandan bir aktivizm grubu.

Bununla birlikte, topluluğun desteğini hak eden başka birçok kuruluş olduğunu belirten vakıf, topluluğun da burada desteklenmesi gerektiğini dile getiriyor. Bu kapsamda ise daha geniş Ethereum topluluğunun bu önemli konularda eğitimi teşvik etmek için fon tahsis etme konusunda söz sahibi olmasının çok önemli olduğu belirtiliyor.

Bu nedenle; belirtilen hibelere ek olarak, yaklaşan fon turları için Gitcoin eşleştirme havuzuna 500.000 dolar tutarında bir hibe de sağlanacak. Bilindiği üzere Gitcoin, geliştiricileri açık kaynaklı yazılımlar üzerinde çalışmaya teşvik eden bir platform olarak faaliyet gösteriyor. 

Hatırlanacağı üzere Ethereum Vakfı bu yıl başka hibe programları başlattı. Mayıs ayında Vakıf, gelişmekte olan ekonomilerdeki Ethereum kurucularını desteklemek için Ethereum Vakfı Burs Programını başlattı. Bunun yanında geçtiğimiz yıl Vakıf, Ekosistem Destek Programı ile Ethereum teknolojisi geliştirenleri finansal olarak destekledi. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar