Muhabbit

Ethereum’un Gerçekleşmiş Piyasa Değeri Artıyor!

Ethereum’un performansı giderek yükseliyor!

Ethereum'un

CoinMetrics’den aldığımız verilere göre, Ethereum’un gerçekleşmiş değeri, %50 artarak 70 milyar $’ın üzerine yükseldi.

Veriler, Ethereum’un gerçekleşmiş değerinin, Mart 2020’de yaşanan kara perşembe çöküşünde 25 milyar $’ın altına düştüğünden bu yana 3 kat değerlendiğini gösteriyor.

Ethereum’un gerçekleşmiş piyasa değeri. Kaynak: CoinMetrics

Gerçekleşmiş piyasa değeri metriği, bir kripto varlığının arz değerini, her birimin en son ne zaman blockchain üzerinde hareket ettiğine göre hesaplar. Metrik, piyasadaki toplam arz ile mevcut fiyatı çarpmak yerine, dolaşımdaki her ETH için fiilen ödenen fiyatı tahmin etmeye çalışır. Ancak gerçekleşmiş piyasa değeri, yalnızca merkezi borsalarda işlem gören ve blockchain üzerinde hareket etmeyen paraları hesaba katamaz.

Hareketsiz kripto paraların dalgalı hareketini görmezden gelirsek, gerçekleşmiş piyasa değeri, yeni sermayenin belli bir piyasaya aktığı zaman için bir sinyal niteliği taşır. Buradan çıkacak sonuç ise, birçok yeni yatırımcının Ocak ayı boyunca deneyimli ETH tüccarlarının kripto paralarını satın almış olabileceği.

Rapor ayrıca 10.000’den fazla Ether tutan Ethereum adreslerinin sayısında %5’lik bir artış olduğunu ve 1.241 cüzdanın şu anda ETH cinsinden 13.8 milyon $ gibi bir meblağ tuttuğunu belirtti. CoinMetrics’e göre bu durum, kurumsal yatırımcıların ETH almaya başlaması demek.

Ethereum’un gerçekleşmiş piyasa değeri, Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değerine göre çok daha iyi bir performans sunuyor. Glasnode’a göre Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değeri 2020’nin başından bu yana %50 artış göstermiş.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version