Muhabbit

ALTCOIN

F2Pool Ethereum İşlem Ücretini İade Etti!

Geçtiğimiz hafta anormal işlem ücretleriyle gündemde olan Ethereum’un işlem ücretinin bir kısmı işlemi yapan kişiye iade edildi.

Clock
Paylaş
F2Pool Ethereum İşlem Ücretini İade Etti!

Çin menşeli madencilik havusu F2Pool, kısa bir süre önce yaşanan anormal diyebileceğimiz, 2.310 Ethereum değerindeki işlem ücretini %90’lık bir oranı ile göndericiye iade etti.

18 Haziran tarihinde bu kararı açıklayan şirket, işlemin sahibi olan MiningPoolHub’a 2.079 ETH yani 480.000$’lık bir iade işlemi başlattığını söyledi. MiningPoolHub’dan işlem kimliğini isteyen F2Pool, işlemin orijinal sahibini teyit ettikten sonra harekete geçtiğini söyledi.

İade işlemini gerçekleştirmek adına orijinal adres sahibi, yarattığı yeni adresi orijinal adresinin özel anahtarıyla birlikte imzalama işlemini gerçekleştirdi. Bunun sebebi ise, orijinal adresin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesiydi.

F2Pool durum ile ilgili şunları söyledi;

Vicdanlı bir kurum olarak F2Pool, yapılan işlemin işlem ücretini iade etmeye karar verdi. Orijinal adres artık bilgisayar korsanını elinde olduğundan dolayı, işlem ücretini orijinal adrese iade etmek mümkün değil. Bundan dolayı ücreti, sahibinin ve adresin doğrulanmasından sonra, orijinal adres sahibinin yeni adresine göndermeyi kabul ettik.

F2Pool’un açıklamasına göre, işlem ücretinin geriye kalan %10’luk dilimi (231 ETH, 53.000$) madencilere dağıtılacak. Tutar, 20 Haziran ve 26 Haziran tarihleri arasında yedi günlük bir süreçte, sıfır komisyonlu ETH madenciliği için kullanılacak.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalar bir kaç anormal Ethereum işlemi yaşanmıştı. Toplamda 2 transferin işlem ücreti 5 milyon$ gibi anormal bir meblağ olarak gerçekleşti. İddialara göre bu işlem ücretlerinin sebebi bilgisayar korsanları tarafından Good Cycle isimli bir borsanın sistemine düzenledikleri saldırılar neticesinde gerçekleşmişti.

Bu durumu fark eden analiz firması Peckshield, borsanın güvenlik açıkları olduğunu ve güvenlik duvarlarının kolayca aşılabildiğini dile getirmişti.

Ne dersiniz Good Cycle firması da, MiningPoolHub kadar şanslı mıdır?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar