Muhabbit

Facebook Metaverse Gelişimi İçin İstihdam Sağlayacak!

Facebook, Avrupa ülkelerinde istihdam sağlayacak.

Facebook

Facebook muhabbit

18 Ekim 2021 tarihinde sosyal medya devi Facebook tarafından yapılan açıklamada, Facebook Inc’in AB ülkelerinde 10.000 kişilik istihdam sağlamayı planladığı belirtildi.

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberk, bildiğiniz gibi birkaç aydır metaverse terimi hakkında fikirlerini paylaşıyordu.

Facebook’un küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg’in paylaştığı bir gönderide, şunlar yazıyordu:

Hiçbir şirket metaverse’e sahip olmayacak ve işletemeyecek. Bunu başarabilmemiz için, şirketler, geliştiriciler ve politika yapıcılar ile iş birliği yapmamız gerekiyor.

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinden yararlanmak isteyen şirket, deneyimi bir üst düzeye taşımak için kolları sıvamış durumda. Facebook, devasa bir “sanal alem” için çalışmalar yapıyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Bildiğiniz gibi pandemi süreci, ofis toplantılarını ve günlük iletişim şeklini kökten değiştirdi. Zoom ve benzeri uygulamalardan yararlanan kişiler, büyük teknoloji şirketlerinin akıllarına yeni fikirler getirmiş gibi görünüyor.

Facebook Metaverse Alanına Yatırım Yapıyor!

Geçtiğimiz yıllarda Oculus’u satın alan ve bu alana ciddi anlamda yatırım yapan Facebook, yaklaşık 3 milyar kayıtlı kullanıcısını çeşitli enstrümanlar ve uygulamalar aracılığıyla birbirine bağlamayı planlıyor.

Zuckerberg’in en büyük amacı ise, metaverse’ün sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, bilgisayar, mobil cihazlar ve oyun konsolları üzerinden erişilebilir olması.

Facebook, Metaverse için bir sunucu oluşturmak ve Oculus Quest 2 kullanıcılarının sanal ortamda toplantılar düzenleyebileceği yeni bir uygulamayı test etmek için şimdiden 50 milyon $’ı gözden çıkarmış durumda.

Facebook, istihdam konusunda çok fazla ayrıntı vermese de, Avrupa bölgesinde şirket tartışmaların odağı olmuş durumda. Bildiğiniz gibi Facebook, aldığı bazı kararlar dolayısıyla şahsi kullanıcıların tepkisini çeken bir firma.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version