Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39383.27
1.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2155.23
3.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.15
0.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Facebook’tan Önemli Değişim! Calibra’da İsim Değişikliği!

İşte karşınızda Novi!

Clock
Paylaş
Facebook’tan Önemli Değişim! Calibra’da İsim Değişikliği!

Facebook’un sahip olduğu Libra Derneği’nin ödeme ekosistemi lansmanı yaklaşırken, firmanın önemli bir yan kuruluşu olan Calibra’ya yeni bir isim verildi.

Salı günü yapılan bir duyuruya göre, Libra Derneği’nin cüzdan sağlayıcısı Calibra, Novi ismiyle yeniden markalaştırıldı. Firmanın ilk cüzdan ürünü olacak Novi’nin, Libra Derneği’nin destekleyeceği dijital para birimlerinin saklanması amacını taşıyor.

728×90 muhabbit - Facebook'tan Önemli Değişim! Calibra'da İsim Değişikliği!300x250 muhabbit - Facebook'tan Önemli Değişim! Calibra'da İsim Değişikliği!

Söylenenlere göre Novi, “dijital para birimlerinin sabit olmayan hareketlerini” temsil ediyor. Ayrıca Novi’nin yeni logosunda, Libra Derneği’nin logosunu görmekte mümkün.

Novi açıklamalarına, “Adımızı, Calibra’dan değiştirmiş olsak dahi, dünyanın dört bir tarafındaki insanlara uygun fiyatlı finansal hizmet verme amacımızdan asla şaşmadık” diye devam etti.

Novi’nin çalışma şekli hakkında ise şu bilgiler verildi;

Novi dijital cüzdan, bağımsız bir uygulama olarak hizmet verecek. Ayrıca sosyal medya mesajlaşma uygulamaları olan Facebook Messenger ve Whatsapp ile tam uyumlu çalışacak.

Arkadaşlarınıza ya da ailenize bir mesaj yollamak kadar kolay bir şekilde para göndermenizi sağlamak istiyoruz.

Bu amaçla yola çıkan Novi, yapılan duyurulara göre işlemleri anında gerçekleştirecek ve söylenen tutardan ekstra olarak bir masraf çıkartmayacak. Fakat an itibariyle işlem masraflarının ücretlerine dair herhangi bir ayrıntı verilmedi.

Cüzdan kullanıma açıldığında, müşterilerin kayıt olurken devlet tarafından sağlanmış olan kimlikler ile kayıt olunacak. Bu önlemin temel sebebi, müşterilerin, dolandırıcılara karşı olan güvenliğini sağlayabilmek. Ayrıca cüzdan, en başta sınırlı sayıda ülkeye dağıtılacak.

Hala belirsizliğini koruyan çıkış tarihi en iyi ihtimalle Libra Ağı başlatıldıktan sonra, bir deneme sürümü olarak karşımıza çıkabilir.

Ayrıca açıklamalara göre, Novi projesi ve finansal hizmetleri yeni kurulmuş bir işletme olan Novi Financial tarafında işletilecek.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Uber, Paypal, Visa, Mastercard gibi büyük firmalardan Libra Derneğine destek gelmişti. Fakat denetleyici kurumların ve milletvekillerinin baskısı üzerine bu firmalardan bir kaçı Libra Derneği’ne verdiği desteği kesmişti. Fakat Libra Derneği’nin son dönemde hükümete yönelik attığı adımlar sayesinde yeni yatırımcıları kendine çekmeye başlamış durumda.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar