Muhabbit

“Family Feud” Sunucusu Steve Harvey, Avalanche İş Birliği ile Blok Zincirine Girdi!

Oynadıkça kazan modeliyle Gamestar+ oyuncuları gerçek zamanlı olarak birbirleriyle yarışabilecek.

“Family Feud” sunucusu Steve Harvey, oyuncuların token ve NFT ödülleri kazanabileceği bir oyunla blok zincirine giriş yapıyor.

Harvey, 15 Temmuz 2022 Cuma günü Kurucu Ortağı olduğu “Gamestar+”ın blok zinciri geliştiricisi Ava Labs ve girişim sermayesi şirketi Faculty Entertainment ile milyonlarca dolarlık bir ortaklık yaptığını açıkladı. Ortaklık ile sevilen yarışma programları “Family Feud”, “Jeopardy!”, “Wheel of Fortune” ve “Deal or No Deal” Avalanche blok zincirinde oyun olarak çıkarılacak.

Bu ortaklık; Disney, Sony ve Viacom gibi küresel eğlence markalarıyla birlikte ilk kez Web3 dünyasına entegre edilen oyunları ve blok zinciri teknolojisinin yeni akımlar başlattığını gösteriyor.

Konu hakkında açıklama yapan Harvey şunları söyledi:

“Blok zinciri Gamestar+ tüm oyun endüstrisine yeni bir değer, eğlence ve rekabet getirecek. Web3’ün ön saflarında olmaktan heyecan duyuyorum.”

Oynadıkça kazan modeliyle Gamestar+ oyuncuları gerçek zamanlı olarak birbirleriyle yarışabilecek. Birbirleriyle yarışırken uygulamanın tokenından kazanacaklar. Bu tokenlar ile eşsiz NFT’ler, oyun içi varlıklar alınabilir ya da tokenlar AVAX ve Bitcoin’e çevrilebilir.

Avalanche, dünyanın en büyük blok zincirlerinden biridir. Crabada ve Pizza Game gibi sevilen oynadıkça kazan oyunları ile kripto para oyuncularını aya çıkarmayı hedefliyor. Mart ayında Avalanche, en iyi oyun projelerini platformuna çekmek için 290 milyon dolar taahhüt ettiğini açıkladı.

Blok Zinciri Oyun Sektörü Gelişmeye Devam Ediyor

DappRadar ve Blockchain Game Alliance raporlarına göre oyun sektörü, 2022 ilk çeyreğinde önceki seneye göre yüzde 2.000 büyüdü. Rapor ayrıca son çeyrekte blok zinciri oyun sektörünün 2,5 milyar dolar yatırım aldığını belirtti. Tüm kripto para sektörü 2021’de 4 milyar dolar yatırım almıştı.

Ortaklık, 21 milyar dolarlık masa oyunu endüstrisini de sallamaya hazırlanıyor. Gamestar+ Kurucu Ortağı Todd Young, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Amerika’daki hanelerin yüzde 50’si en az haftada bir kez masa oyunu oynuyor. Ancak masa oyunları geçtiğimiz yüz yılda oldukça değişti. Netflix ve Spotify’ın film ve müzik sektöründe yaptığı köklü değişiklik gibi bizde masa oyunlarında köklü bir değişiklik yapacağız.”

Gamestar+, masa oyunlarını dijitalleştirerek telefon ve akıllı TV’lerden oynanabilir hale getirmeyi planlıyor. Uygulamada Netflix benzeri bir oyun menüsünde televizyon, çocuk, masa oyunları ve diğerleri gibi kategorilerde oyunların sunulması için çalışmalar yapılıyor.

Young ayrıca şunları söyledi:

“Bu modası geçmiş endüstriyi aynı anda 21. yüzyıla taşırken, tüm oyun gecesi ihtiyaçlarınız için tek duraklı bir mağaza olmak istiyoruz.”

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version