Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43131.1
-2.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2331
2.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.43
-3.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.8
-0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fantom, Stablecoin USDB’yi Tanıttı!

Fantom ekosisteminde son zamanlarda zorlu süreçler yaşanmıştı. Bugün ise Fantom’dan güzel bir haber geldi. Yeni bir stablecoin; USDB geliyor.

Clock
Paylaş
Fantom, Stablecoin USDB’yi Tanıttı!

DeFi ekosistemi, merkeziyetsiz uygulamalar ve girişim uygulamaları için bir blok zinciri platformu olan Fantom Foundation (FantomFDN), USDB adında bir stablecoin geliştirdi. Geliştirilen USDB’nin çalışma alanları; bridge (köprü) işlemlerini, geleneksel finans işlemlerini, staking’i, xFHM’i, USDB mint işlemlerini ve USDBank’ı içerecek.

728×90 muhabbit - Fantom, Stablecoin USDB'yi Tanıttı!300x250 muhabbit - Fantom, Stablecoin USDB'yi Tanıttı!
  • Fantom yeni stablecoin’i USDB’nin duyurusunu yaptı.
  • Andre Cronje’dan gelen açıklamalarla Fantom tarafında bir sarsılma yaşanmıştı.
  • Andre Cronje ardından yaptığı açıklamada Fantom’un doğru yolda olduğunu söylemişti.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

USDB Hakkında Detaylar Açıklandı

USDB ekibi, Twitter üzerinden gelişmeye dair haberleri paylaştı. Duyuruya göre FHM Protocol ile USDB stablecoin’i birleşiyor ve Balance ismini alıyor. Bu iş modeli ile birlikte hem FHM hem de USDB için bir gelir modeli elde edilecek ve yapılan duyuruda sistemin kullanıma açıldığı ifade edildi.

Bu yeni özelliğin birçok partnerlik elde etmesi beklenirken, LiquidDriver üzerinde farming de uygulanabilir olacak. Yapılan duyuruda şu ifadelere yer veriliyor: “Kalıcı kayıpları önleyen ve ödüller sunan tek taraflı staking özelliği yakında.”

Bunlara ek olarak USDB ekibi; yüzde 21 ile 32,5 arasında değişen TradFi tahvillerini de tanıttı. Gelecek zamanlarda tüm topluluk, USDB’nin kalıcılığını korumak ve fonları birleştirmek için likidite havuzlarına katılıma davet edilecek.

Borç verme ve borç alma ise diğer özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamaya göre önümüzdeki aylarda bu özellikler de sisteme entegre edilerek devreye alınacak.

Fantom hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

DeFi Alanina Andre Cronje - Fantom, Stablecoin USDB'yi Tanıttı!

FTM Volatilitesi Ne Durumda?

Fantom’un yerel tokenı FTM’nin son 1 yıl içerisinde önemli aşamalardan geçtiğini söylemek mümkün. 12 ay önce FTM değeri 0,43 dolar iken haberin yazıldığı şu dakikalarda (30.03.2022) değeri 1,43 dolar. Bu seviye hala 3,50 dolar olan ATH (Tüm Zamanların En Yüksek) seviyesinden ise çok aşağıda.

Mart ayının başında; Fantom ve Yearn Finance çalışmaları ile bilinen Andre Cronje kripto para ve DeFi sektörünü bırakacağını duyurmuştu. Fantom Foundation’ın önemli isimlerinden Anton Nell de benzer ifadeler kullanarak çalışma ortamından ayrılmıştı.

İlginizi çekebilir: DeFi Sektörüne Andre Cronje Şoku!

Bu iki önemli gelişme ile birlikte birkaç gün içerisinde FTM fiyatında hızlı bir düşüş meydana gelmiş ve FTM yatırımcılarında bir korku havası hakim olmuştu. Bunun üzerine Andre Cronje sektörden ayrıldığını doğrulamış ancak Fantom’un çalışmalarına “doğru teknoloji” ile devam ettiğini söylemişti.

Kripto para ve DeFi alanından çıkma kararını vermiş olsam da, Fantom ekibi ile çalışmak benim için her zaman gurur verici oldu. Onların doğru bir yol üzerinde ilerlediklerine inanıyorum ve başarılı olacaklarından şüphem yok.

Andre Cronje’dan gelen bu açıklama ile birlikte FTM fiyatı düşüş trendine son verdi. Son günlerde Bitcoin tarafında yaşanan yükseliş ile birlikte FTM fiyatında da hareketlenmeler görmeye başladık.

Bitcoin fiyatındaki artış ile birlikte USDB tarafından gelen haberin, FTM fiyatını nasıl etkileyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar