BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Fantom Vakfı İle Ethereum Classic Labs’ın DeFi İşbirliği

Ethereum Classic Labs (ETC Labs), Fantom’a DeFi entegrasyonunu sağlamak amacıyla Fantom Vakfı ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Yayın:

-

Ethereum Classic Labs (ETC Labs), Fantom’a DeFi entegre etmek adına Fantom Vakfı ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Fantom, konsensüs modüllerinde blockchain ağlarını dağıtmak ve özelleştirmek için tamamen açık kaynaklı bir teknoloji yığınıdır. Platform, Opera Mainnet’i sunan ve Xar Ağı’nın geliştirilmesinde önemli bir rol oynayan Fantom Vakfı tarafından denetleniyor.

Ethereum Classic Labs, Ethereum Classic’in gelişimini hızlandırmaya ve blockchain startuplarını desteklemeyi kendine amaç edinmiş geliştiricilerle dolu bir oluşumdur.

Ethereum Classic Labs ile Fantom Vakfı’nın güçlerini birleştirerek Fandom’a DeFi entegrasyonunu hedefledikleri açıklandı. Açıklamayı Fantom Vakfı’nın CMO’su Michael Chen yaptı. Chen;

“DeFi için ETC Labs ile işbirliği yapacağız. Xar ekosistemine, yığınımızın (stack) stablecoin, borç verme, staking, varlık ihracı ve teminatı gibi tüm yönlerini sunacağız.”

Fantom’un, DeFi framework’ü Xar Ağı’nı kullanacağı aşikârdır. Xar Ağı, Fantom’un Lachesis ve TxFlow gibi Byzantine Fault Tolerant (BFT) konsensüs teknolojilerini, geliştirilmiş DeFi seçeneklerini destekleyen bir blockchain ortamı yaratmak için kullanıyor.

Ethereum Classic’in varlığı Fandom platformunda sadece teminat olarak görülecektir. Fantom, Xar Ağı’nı Ethereum’un MakerDAO platformunun gelişletilebilir bir muadili olarak kullanacak.

Bu işbirliği sayesinde Fantom platformunda, MakerDAO’nun Ethereum’daki Dai’si gibi stablocoin geliştirmek için Ethereum Classic tokenini kullanabilecek. Bununla birlikte, Xar Ağı’nın tasarımı ETC dışında, Collateralized Stable Currency Tokens (CSCTs) içeren stablecoinlerin agnostik olarak ihracına izin verecek.

İhraç eden taraflar, teminat (ETC) üzerinde tüm kontrolü ellerinde bulundurma hakkına sahiptirler. Hatta Xar Ağı’nda stablecoin stake ederek ödül bile kazanabileceklerdir.

Fantom’un Ethereum Labs ile ilişkisi, Xar Ağı’ndaki ve Fantom ekosistemindeki ETC tokenlerinin kapsamını ve hizmetini daha geniş bir skalaya yayacaktır. Fantom tarafından geliştirilen ekipmanlar, geliştiricilere blockchainin ağlarını, Cosmos gibi birlikte çalışabilirliklerini özelleştirme ve dağıtma şansı verecektir. Ayrıca bu işbirliği, ETC’nin tokenlerinin likiditesini ve DeFi ürünlerinde kullanılabilirliğini daha geniş bir ağ yelpazesinde geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Chainlink Devasa Yükselişinin Sırrı Ne?

Chainlink, piyasa değeri ile en değerli 5. kripto para oldu!

Yayın:

-

chainlink

Chainlink (LINK) bu yıl devasa bir yükseliş yaşadı ve piyasa değerine göre en değerli beşinci kripto varlığı haline geldi. Bu duruma yol açan sebepleri DeFi ve Google’dan gelen verilere göre inceledik.

Beş Numaralı Koltuk İçin Savaş Kaynak: CoinMarketCap

Beş numaralı koltuk için verilen savaş, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Litecoin (LTC), Cardano (ADA) ve LINK arasında yapıldı. Ancak LINK, yıl boyunca yükselmeye devam etti ve an itibarıyla beşinci koltuğu kaptı.

Yapılan yatırımlar

Chainlink, yıl boyunca aralıksız bir şekilde ortaklık ve entegrasyon duyuruları yapmakta. Bununla beraber, beşinciliğe giden yol kusursuz değildi. Zeus Capital tarafından yazılan, Chainlink’in bir aldatmaca ve Wirecard’ın kripto versiyonu olarak nitelendirildiği bir raporun baş rolüydü. Zeus ayrıca, LINK’in %99 kar sağlama amacı olan bir kısa vadeli pozisyon olduğunu da iddia etti.

LINK’in Oracle projesinin başarısı, rekabeti de beraberinde getirdi. Bugün erken saatlerde, büyük bir kripto borsası olan OKEx Oracle sektörüne adım attığı söylendi. Rekabet ve eleştirilere rağmen LINK’in fiyatı hala artıyor.

DeFi Üzerinde Bulunan Toplam Kilitli Ethereum Değeri Kaynak: DefiPulse

Merkezi olmayan finans alanı, bu yıl kripto dünyasının dikkatini çekti ve bazıları bunu ICO ile karşılaştırdı. DeFi’de kilitlenen toplam Ethereum değeri, Haziran ortasında 1 milyar $’ın üzerindeyken, Ağustos başında 4.5 milyar $’ın üzerine çıktı.

DeFi uygulamalarının tümü olmasa da çoğu, bir tür fiyat veri akışı gerektirmekte. Çoğu DeFi uygulamasının güvenliği için sağlam ve merkezi olmayan bir yayın gereklidir. Bu tür eksiklikler, bozulmalara yol açtı. Chainlink, bu alanda bilinen en iyi oyuncu olduğu için, DeFi alanını büyümesinden en çok katkıyı edinen isim oldu.

LINK Fiyatı ile İlgili Google Aramaları Kaynak: IntoTheBlock

Google Trends’ten alınan verilere göre, Chainlink’e olan ilgi ABD’de ve dünya üzerinde çok yüksek. Genel piyasa duyarlılığı, kripto fiyat dinamiklerinde önemli bir rol oynar. Bitcoin’e olan ilgi, aynı kaynak tarafından alınan verilere göre, Bitcoin’in fiyatı 20.000 $ bandındayken tavan yapmıştı.

Dolayısıyla, iki farklı veri kaynağı LINK’in yükselişini kısmen açıklıyor. Framework Ventures’ın kurucu ortağı Michael Anderson, Nisan ayında LINK’in yakın gelecekte 25 doların üzerine çıkmasını beklediğini söyledi. O sırada LINK’in fiyatı 4 doların altındaydı.

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Revolut’un Kayıplar 2019’da Üçe Katlanmış!

Revolut’un kayıpları, artan gelire ve kullanıcı kitlesine rağmen artışta.

Yayın:

-

Revolut Finansal Hizmetler

Kripto dostu ticaret uygulaması ve Avrupa’nın en büyük fintech şirketlerinden biri olan Revolut’un gelirlerindeki büyümeye ve yeni müşterilerine rağmen 2019’da kayıplarını üçe katladığı bildirildi.

Londra merkezli şirketin 2018’de yaklaşık 33 milyon pound (43 milyon $) olan kaybı, 2019 senesinde 106 milyon pounda (139 milyon $) yükselmiş.

Revolut’un kurucusu ve CEO’su Nikahla Storonsky, müşteri portföyündeki önemli artmışa rağmen 2019 senesinde büyük kayıplar yaşandığını belirtti. CNBC’nin 11 Ağustos tarihinde bildirdiği habere göre, Revolut’un günlük aktif müşterisi %231 artmış ve ödeme yapan müşteriler de %139 oranında artmış.

Revolut, 2019 yılı boyunca gelirlerinde de keskin bir yükseliş gördü. Bildirildiği gibi, Revolut’un 2019’daki gelirleri (163 milyon euro) 2018 senesine göre (58 milyon pound) %180 artmış durumda.

Storonsky’e göre, artan kayıpların ana nedeni, küresel genişlemeye yönelik agresif yatırımlar ve yeni ürün teklifleriydi. Revolut, Avustralya, Brezilya, Kanada, Japonya, Yeni Zelanda, Rusya, Singapur ve Amerika Birleşik Devletleri gibi 24 yeni pazarda hizmetlerini büyütmek için Visa ile ortaklığını duyurmuştu.

Revolut, Ağustos 2019’da Hargreaves Lansdown AJ Bell gibi brokerlerle rekabet edebilmek için Birleşik Krallık ve Avrupa’daki müşterileri ücretsiz bir şekilde hisse senedi alım satım özelliğini sundu.

Revolut, son aylarda bariz zorluk belirtileri göstermekte. Haziran 2020’de şirketin düzinelerce çalışanı işten çıkarttığı bildirildi. Corona virüs kaynaklı krizin ortasında bu hareketin maliyet tasarrufu sağlayan bir önlem olduğu açıklandı. Fakat yeni bir CNBC raporuna göre, Relovut salgına rağmen 3 milyon yeni kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu durumda ise Revolut’un salgın dolayısıyla iş ivmesi etkilenmemiş gibi görünüyor.

Revolut, 2019’da zarar bildiren tek kripto firması değil. Nasdaq’da listelenen Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Canaan, bu yılın başlarında 148 milyon dolarlık net zarar bildirdi. Eski Goldman Sachs ortağı Mixer Novogratz tarafından kurulan Galaxy Digital’de 2019’da 33 milyon $’lık zarar bildirdi.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.