Muhabbit

Fast Food Restoranları Almak İsteyen Fries DAO, Fon Toplamaya Devam Ediyor!

DAO’lar blockchain ekosisteminde güç kazanmaya devam ediyor. Yeni bir proje olan Fries DAO, eğlenceli bir konsept ile karşımızda.

fries dao

fries dao zincir restoran

Her geçen gün DAO kavramı çeşitli fikir ve girişimlerle hayatımıza daha çok dahil olmaya başladı. Bu yeni girişimlerden biri ise fast food restoranları almak isteyen Fries DAO. Fries DAO, kurulduğu günden bu yana 5,4 milyon dolarlık fon topladı.

Bir DAO ve Fast Food Zinciri Hayali

DAO girişimleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin.com, Amerikan Futbol Ligi’nde (NFL) yer alan bir takım olan Denver Broncos’u satın almak isteyen bir DAO’nun haberini yapmıştı. 2016 yılında kurulmuş olan ilk DAO ise, Genesis DAO’ydu ve bir hacklenme haberi ile gündeme gelmişti. Ancak günümüzde DAO konsepti tekrar güçlendi ve bu sefer güç kaybedeceğe benzemiyor.

Basitçe DAO; merkeziyetsiz, otonom ve topluluklar tarafından yönetilen bir organizasyondur. Blok zinciri altyapısı ile çalışır. Bir DAO’nun yerel tokenı, genellikle yönetişim için kullanılır ve token sahipleri ellerindeki token oranınca oy hakkına sahiptir.

İlginizi çekebilir: Decentralized Autonomous Organization (DAO) Nedir?

Fries DAO’yu da bu yapıda görüyoruz ve projenin amacı bir fast food zinciri kurmak. Proje kendisini şöyle tanımlıyor: Bu proje, bir kripto para topluluğunun fast food imparatorluğu kurabilmesi için sosyal bir deneydir.

Daha fazla DAO haberi için buraya bakabilirsiniz.

Şimdiden Katılım Fazla

Haberin yapıldığı şu dakikalarda (1 Mart 2022/21.30), Fries DAO 5,4 milyon dolardan fazla fon toplamış durumda. Toplanılan bu fonlar, topluluk üyelerine FRIES token olarak dağıtılıyor. Fries DAO’nun ilk hedefi; restoran zinciri sahipleri ile masaya oturarak kendi fonlarını kullanmaya ikna etmek ve Fries DAO adına yeni yatırımların yapılması.

Fries DAO web sitesinde şu ifadelere yer veriliyor:

Büyük bir vizyon nedir? Bir düşünün; her büyük şehirde bir fast food restoranımız olacak ve barkodlu FriesDAO NFT’nizi göstererek bedavaya hamburger yiyebileceksiniz. Bunu görenler merak edecek ve Discord kanalımıza akın akın gelecek. Tarih yazmaya hazır mısınız?

Stake Edenlere KCHUP Coin Verilecek!

Fries DAO’nun bir planı da NFT üyelikleri oluşturmak. Bu üyelik kartları ile birlikte NFT sahipleri diledikleri restoranlarda indirimli avantajlara sahip olacaklar. Proje ekibi bu konudaki çalışmalarına devam ediyor.

Projeye ait Discord kanalında, bir Subway restoranı satın alma fikri bile konuşulmuş ancak henüz topluluk tarafından bir adım atılmamış. FRIES token sahipleri için ise yeni fırsatlar kapıda! FRIES tokenlarını stake edenler, ödül olarak KCHUP coin kazanacak!

Bakalım önümüzdeki zamanlarda Fries DAO’dan ne gibi haberler alacağız.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version